Tenis ve Trendler ve sonuçlar

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Türkiye Tenis Federasyonunun genel kurulu yapıldı. Genel kurulda PTT Genel Müdürü Osman Tural TTF Başkanı olarak seçildi. Geçmiş dönem başkanı Ayda Uluç TTF yönetim kurulunda yer alması şaşırtıcıydı. Bu ise, bir çok tartışmanın tenis ve başkanlık içeriğinde yapılmasını sağladı ve sağlamaya devam ediyor.

 

Tenise olan ilgi federasyonun özerk olmasından sonra arttı. Özellikle WTA yılsonu şampiyonasının Türkiye'ye  3 yıl boyunca alınmasından sonra TTF bütçesinde artışlar görüldü.  Tenise olan ilgi de artmaya başladı doğal olarak.  Özerklik yeni çıkarılan yönetmelikle biraz daraltıldı ve federasyon seçimleri bu şartlarda yapıldı.

 

PTT Genel Miüdürü Osman Tural'in seçilmesinden sonra olumlu ve olumsuz haberler ve yorumlar yayınlanmaya başladı.  Tartışmalar doğal olarak Google Trends'de de ortaya çıkmaya başladı.

 

Aşagıda göreceğiniz Google Trends Sonuçları durumun daha iyi kavranmasını sağlayacaktır.

 

PTT genel müdürü Osman Tural

 

osman tural

 

Osman Tural

 

osman tural

 

PTT Genel Müdürü

 

ptt genel müdürü

 

Türkiye Tenis Federasyonu

 

türkiye tenis federasyonu

 

Ayda ULUÇ

 

ayda uluç

 

Bu çizelgelerde durum kolaylıkla açığa çıkmaktadır. Ayda Uluç'un ve Osman Tural'ın google aramaları son dönemde artmıştır. Ayda Uluç'un başkanlıktan ayrıldığında aramalarının artması onun dönemi içinde etkin olmadığını göstermektedir. Osman Tural'ın aramalarının en başında bu kadar artması ise, sonraki durumunu zorlaştıracaktır.

 

Tenis spor olarak ve Türkiye'de arama trendleri,

 

tenis trendi

 

Bu çizelgede görüldüğü gibi spor içeriğinde ve Türkiye'de tenise olan ilgi artmak yerine azalmaktadır.

 

Bilgilerinize sunar, yorumlarınızı beklerim.

 

Cengiz Eren

http://www.erenlp.com

 

TOP