NLP Teknikleri ve Değişim

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Cengiz Eren NLPNLP ve Değişim

Hayatın yaşarken her an değişiyoruz farkında olmadan. Ancak kişinin kendi kararları ile gerçekleşmeyen değişim istenen sonucu ortaya çıkarmıyor.

Çoğu insan yaptıklarını ve bildiklerini yapmaya devam ediyor. Değişime de direniyor. Bu yüzden kişisel hayatta olduğu gibi toplumsal hayatta da değişim kriz olmadığı zamanlarda değişemiyor.İnsanlar kriz yaşadıklarında karar alabilir duruma geliyor ama normal zamanlarda karar veremiyorsa, mutlaka bir nedeni vardı

NLP Teknikleri ve NLP Bilgileri

NLP Teknikleri ve NLP bilgileri ile sizi farkında olmadan engelleyen stratejilerin neler olduğunu bulabilmek mümkün. Bu stratejilerin farkında olmak önemli bir aşama sayılabilir. Bu yaşanan tecrübelerin gözden geçirilmesi mümkün olabilir. Ancak bugün uzman olduğunu söyleyen kişiler Zihinsel Detoks konusunda bilgileri olmadığı için, hem zaman ve hem de maddi kayıplara yol açıyorlar. Daha da önemlisi çözülmeyen sorunlar, sorundan kurtulmak isteyen kişinin gözünde biraz daha büyüyor ve çaresizleşiyor.

Değişim stratejilerde olduğu kadar yaşanan tecrübelerin duygusal etkilerinin değiştirilmesini de gerektiriyor. Çoğu kişi “ayrışmış” olarak yaşadığı için, yaşanan tecrübeleri başkası yaşamış gibi hissedebilir. Tıpkı kredi kartından “ayrışmış” olarak harcama yaptıktan sonra, kredi kartının özeti eline ulaştığında kendisinin ödemesi gerektiğini anladığı gibi. Sonra da kredi üzerine kredi alıp, konunun daha da çözülmez hale geldiğini görecektir.

NLP konusunda aktarılan bilgiler, karar süreçlerinin başlamasını sağlamalı, tavır ve eda ortaya çıkarmalı ve aynı zamanda kişinin kendi hayatını kendi kararları ile yönetmeye başlamasını sağlamalıdır.

Sorunlarını çözmek isteyen kişiler, yaşadıkları sorunarın bir değişim mesajı olduğunu anladıklarında, gerçek anlamda doğru bir yola girmiş olacaklardır.

Zihinsel Detoks Programı

ki önemli nokta ise: Zihin temiz olmadan ne öğrenirseniz öğrenin, bir işe yaramadığını kısa veya uzun bir süre sonra görebilir, aynı sorunların daha büyüğünü yaşamaya devam edebilirsiniz.

İkinci önemli nokta ise, tedavi için doktora, değişim için bizde gidiniz.

Tabii karar sizin. Hem NLP bilgilerini ve hem NLP tekniklerini Zihinsel Detoks çatısı altında öğrendiğinizde, değişimin çok kolay olduğunu görebilirsiniz.

Cengiz Eren

NLP Uzmanı ve Eğitmeni

http://www.erenlp.com

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

TOP