Mustafa Kemal Modeli Semineri

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

mustafa_kemal_modeli_semineri
2. KADIKÖYLÜ YAZARLAR VE KADIKÖY’Ü YAZANLAR BULUŞMASI
Kadıköy CKM Caddebostan Kültür Merkezi’de düzenleniyor.
13- 15 Mart Tarihleri arasından düzenlenecek bu söyleşi ve imza gününe çok sayıda Kadiköylü yazar katılıyor.

NLP uzmanı ve Eğitmeni Cengiz Eren uzun yıllardır üzerinde çalıştığı Mustafa Kemal Atatürk’ün kullandığı stratejiler, dil motifleri, iletişim modellerinin ne olduğunu açıklamaya çalışan Mustafa Kemal Modeli Semineri verecek.

Caddebostan Kültür Merkezi
13 Mart 2009 Cuma
Saat 17.00- 18.00

Mustafa Kemal Modeli semineri Mustafa Kemal’in 6 gün ve 36 saatte aktardığı NUTUK esas alınarak hazırlanmıştır. Çok önemli bilgilerin ve formüllerin aktarıldığı NUTUK, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu açıkladığı gibi, Mustafa Kemal’in ne kadar gelişmiş olduğunun da bir göstergesidir.

Mustafa Kemal Modeli’ni içeriksiz olarak her insan kendi hayatına uygulayabilir ve kendi yaşadığı dünyayı yönetebilir. Bu şekilde Mustafa Kemal hepimizin yararlanabileceği bir kaynak haline dönüşebilmektedir.

Mustafa Kemal Karar, yönetim ve  operasyon stratejilerini Kurtuluş Savaşı içeriğinde çok gelişmiş şekilde kullanılabilmektedir. Bu stratejiler yanında dili hem sözel ve hem de yazılı olarak etkili şekilde kullanılabilmekte, o anda organize ettiği stratejilerine uygun kelime ve cümleleri kullanarak hem kendisini, hem çevresindekileri ve hem de toplumu “Kurtuluş Savaşı” için harekete geöirebilmektedir.

NLP Uzmanı ve Eğitmeni Cengiz Eren “ NUTUK’u çalışırken gözümün önünde oluşan resim, elde edilen sonuçların nasıl gerçekleştirildiğini farketmek oldu. Çevresinden bilgi alan, düşüncelerini paylaşan ve düşüncelerini yazılı olarak aktarabilen Mustafa Kemal’in bu yapısını farketmek ve bu modeli kendi hayatımıza aktarmak, istenen sonuçlara düşünüldüğünden daha kısa zamanda ulaşılmasını sağlayacaktır. Kişiler Mustafa Kemal Modeli’ni kendi modelleri ile birleştirdiklerinde Ortaya çıkan yeni model onlara yeni fırsatlar ve kendi kararları ile değişim sürecini hızlandıracaktır.”

Mustafa Kemal kaynak insandır, etkisizleştirilmeye ve çalışılsa da sapasağlam ayakta durmaktadır ve kaynak olarak kullanılmalıdır” diyen Cengiz Eren, kullanılan dil ve yazıdan ne kadar zengin bilgi alınabildiğini de Mustafa Kemal Modeli seminerinde dinleyicilerine aktaracaktır.

Caddebostan Kültür Merkezi
13 Mart 2009  Cuma
Saat 17.00- 18.00

 

TOP