Deniz Günes Kum Kar Buz kısa kurmacaları

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

facebook1Güneş, deniz, kum, kar, buz,sinema kelimelerinden oluşan kısa kurmacalar. Siz de bu kelimelerden oluşan kurmacalarınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

EMS:
Kizgin kumlara uzanmis denizin ve gunesin tadini cikaririyorken birden gozumun kararmasi ile gelen bol buzlu su ile kendime geldim.

 

Ay.A:
Denizin uzerindeki ince buz tabakasi da, kumlari kaplayan kar da ustlerine yansiyan gunesin isiltisi ile parildiyordu. bu duru ve sakin hava kumsaldaki kuslarin cigliklari ile yankilaniyordu...

 

AA:
Yaz tatilinin en sevdiğim anları,,sabah saatin 6'yı terkedip 7 'ye yanaştığı ,güneşin görünmeyen diyarlardan vazgeçip,denizin serin sularında ıslanıp kurumak için yükseldiği ,kumlarda sadece gece parti yapan yengeçlerin izlerinin olduğu sahilde yürüyüş yapıp denize girmektir.Kış tatilinin en sevdiğim anları ise güneşin ancak karın gücünü kullanarak egemenlik sürdüğü, buzun o küçük kalıplardan sıyrılıp özgürlüğünü ilan ettiği yerlerde,bütün gün gücünün son damlasına kadar yaptığın sporun ardından , şöminenin başında içilen bol tarçınlı sahleptir.

 

AB:
Havalar iyice soğumaya başlamıştı.Haberlerde önümüzdeki günler için buzlanma ve kar uyarısı yapılıyordu.Burnunu serin cama dayayıp yazın geçirdiği tatili,güneşin kızdırdığı kumdan koşarak buz gibi denize atlaşıyışını hatırladı;)

 

ŞB:
Deniz güneşli günlerdeki renginden çok uzak, buzlu griye dönüştüğünde, sadece yağan bembeyaz kar bu görüntüyü yumuşatabilir. Yüzüp yüzüp kendini üzerine attığın kumlarsa artık koyu, ıslak ve yabancıdır..

 

UA:
Ben denizin kızı ,saçlarım anneme çekmiş Güneş e,bir kum tanesiymişim önce bir istiridyenin içinde emanet.Saf ışığım, kar tanelerinin içine saklanmış,gelmiş buzdan kalbe çalmış.Kapı duvar.

 

FBE:

Sıcacık kumlara basarak biniyorum, bizi bekleyen tekneye. Sahilden ayrılırken, kıyıdan serpişen, kar beyazı, incili dalgaları ve o uçsuz bucaksız denizin saltanatını izliyorum.Güneş içimi ısıtıp, buz gibi içeceğimi yudumlarken, masmavi dalgalarda yüzen halkaları gören ruhum denize doğru taşıyor . Daha fazla dayanamayıp, kendimi laciverte çalan, berrak, pırıl pırıl, insanı deli eden mavinin kucaklarına atıyorum...

 

HCE:

Kar beyazı kadar pürüzsüz duygularım karşılık bulamadığında, buz gibi olurken ben, çöldeki güneşin kumları yaktığı gibi yanıyordu yüreğim.

 

 

TOP