"Doğum Günü, Deneme, Davet" Kısa Kurmacaları :1

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

facebook1Doğum Günü Davet ve deneme kelimeleri kullanılarak yapılan kısa kurmacalar.  Siz de yorumlar kısmına bu kelimerden oluşan kurmacalarınızı yazabilirsiniz.

 

CB :
Dogum gunumde ufak bir davet vermek istedim,cok sevdigim,yaninda kendimi rahat hissettigim insanlari cagirmayi sectim.Bu davette hepimiz kendimiz olacaktik,cocuklugumuzdaki gibi deli dolu bir eglence olsun istedim.Ve oncesinde kendimce bir anket hazirladim,rastgeleymis gibi gelen sorularla birbirimizin hayatinda nelerin baskin oldugu,nerelerde tokezledigimiz,ne gibi seylerle mutlu oldugumuz,vs vs, hani ortaya soyle hepimizi hem guldurup hem aglatacak birseyler ciksin istemistim,bence denemeye degerdi,ve denedim.

 

STA:
Öyle bir trafik vardı ki, doğumgünü davetine gitmeyi denemedi bile.

TS : Bugün benin dogum günümdü okadar heycanliydim ki kimi davet edicegimi şaşırmıştım. Bu Şaşkınlıkla deneme sınavını bile unutmuştum.

 

Ay. M

Değer verdiğm kişinin doğum günüydü 1 hafta boyunca ona küçük süprizler hazırladım. Hevesle harıka bır hedıye aldım onun cok begenecegı unutamıyacagını zannettıgım !!! onunla yasıyacagım ılk doğumgunuydu cok eskı bır arkadasım yurt dısından gelmıştı ve onun adına bır davet verılıyordu özel bır gece olacagını ve gelemıyecegımı bıldırdım anlayışla karsıladılar.Megerse o kişİ dogum gunlerını kutlamayı sevmezmış buluşmayıda red ettı Bana guzel bır hayat dersı daha yasattı aslında ılk önce karsımdakını mutlu etmeyı denedım olmadı.Artık ılk kendımı mutlu etmeyı öğrendım sevdıgım kişilere hedıye alırken onları sevındırırken o gun hemen kendımede bır seyler alıyorum ...

 

MK:
..... "yeniden deneyelim mi ?" diye telefonda sorduğumda nefes alışverişinden çok şaşırdığını hissettim. Bana sadece "evet" dedi, "evet yeniden denemek istiyorum"... bugün onun doğum günüydü ve onun için verdiğim davetin sahibinin ben olduğumu bilmeden gelecekti... ve herşey yeniden başlayacaktı..

 

NS:
Davetli olduğum doğum günü partisine giderken, daha önce üstümde hiç denemediğim bir elbisemi giydim. Geç kaldığım içinde aynada kendime doğru dürüst bakma fırsatım bile olmadı. Partide nedenini anlıyamadığım bakışlar hep üzerimdeydi. Öğrendiğimde çok utandım. Çünkü elbisemin arkasında boydan boya bir sökük vardı.

 

MN
Büyüdüğü evde doğum günleri kutlanmazdı pek.Hatırlamıyordu yani kendisi için alınmış mumlarla süslenmiş bir pastaya üfledğini.Sonraları kendisi için bir parti düzenledi ve yakın arkadaşlarını davet etti.İlk sıralar biraz tedirginliği olsada çok eğlendi ve deneye değermiş diye düşündü..

 

UA:
Ingaaa! Ingaaa!. Melek:Dünya nın davetini kabul ettin,bugün senin doğum günün.ÖYLE BİR YAŞA Kİ TEKRARA GEREK KALMASIN.İnsan olmayı dene,deneyimle.Bebiş,yolun başında;edindiği ilk arkadaşının doktorun elini tutuyordu.HOŞ GELDİN!

 

MST:
Dogum gununde sevgilime hediye almayip ne tepki verecegini denemek istedim.

 

CE
Sevgili arkadaşlar diye yazdı profiline ve devam etti "beni doğum günü uygulamasına davet etmeyi bile denemeyin" lütfen" diye devam ett ve enter tuşuna bastı.

 

UA:
Doğum gününde Deniz in davetini kabul etti.Balık tutmayı denedi.Acemi şansı bir tane yakalamıştı.Mutlu son.

 

AA:
105 yaşında yaşlı,yorgun bir çınar... Gözleri sadece geçmişte yaşadığı güzel anıları görebiliyor, o birçok can yakan güzel çekici her hattıyla davetkar vücudu, 1.dünya savasından sonraki Almanya'yı andırıyordu.Ama hala doğumgününü kutlamaya gelen en küçüğünden en büyüğüne torun tombalak herkesi yoklayarak da olsa tanıyacak kadar aklı yerindeydi. Azrail'in onu her alma denemesini hayata bağlılığıyla öyle kararlı şekilde püskürtmüştü ki Azrail de artık ondan umudunu kesmişti.

 

TOP