Sedat Ergin Google Arama Trendleri

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Sedat Ergin

Sedat Ergin. Uzun yıllar Hürriyet Ankara temsilciği yapmış ve Ankara'dan önemli haberleri duymamızı sağlamış bir gazeteci.  Ankara'daki başarısı Hürriyet'in Genel Yayın Yönetmenliği'ne aday gösterilmesini ve gelecek genel yayın yönetmeni olabileceği konuşuluyorken, Hürriyet Yerine Milliyet gazetesine Genel yayın yönetmeni olmuştu. Daha önceki Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yakup Yılmaz'la Hürriye gazetesinin köşesinde buluştular.  Yayın Yönetmenliği döneminde Milliyet Gazetesi'nde tiraj artışı olmamıştı.

Suikast

Milliyet Gazetesinin şanssızlığı iki Genel Yayın Yönetmeni Efsanevi Abdi İpekçi'nin ve Çetin Emeç'in çok üzüldüğümüz suikaste uğramalarıydı.  Daha sonra gazeteye gelen yayın yönetmenleri Ufuk Güldemir haricindekiler ortaya bir tavır koyamadılar ve sosyal demokrat okuyucudan ve öğrencilerden uzaklaştılar. Yazar Kadrosu da çok eskidi. Yenilenme gerçekleşmediği gibi Mehmet Yılmaz zamanında yapılan Fetullah Gülen röportajı da önemli bir okur kaybına yol açtı.

Bu koşullar arasında göreve gelen Sedat Ergin ortaya koyması gereken tavrı koyamadığı için kaybolan okuyucularını bir türlü kazanamadı.  Milliyet gazetesindeki tiraj kaybı daha sonra satılmasına kadar işleyen süreci başlatı.

Uğur Mumcu

Sedat Ergin ciddi konuları inceleyen önemli bir gazeteci. Ancak Uğur Mumcu'ya özendiği tavır pek üzerine oturmuyor.

Araştırmacı gazeteciliğin hem güzel yazan ve hem güzel konuşan ve hem de bilgiyi çeşitli kanallardan alabilen isimlerinden en önemlisi hala Uğur Mumcu. Yazması kadar konuşması ve konuşmalardaki tutarlılığı ile insanların sevgisini kazanmış ve pek çok konu üzerine ışık tutmuş ve aydınlatmış bir yazar. Onun gibi olmak yerine kendisi gibi olabilmesi daha önemli.

sedat ergin

Yaptığı konuşmalarda çok hareketli olan, söylediğinin doğru olduğunun kabul edilmesini isteyen Sedat Ergin kolaylıkla sinirlenebiliyor. 2008 yılında Hasan Cemal ile yaptığı tartışmada yayının kesilmesi de bunu gösteriyor.  Arama trendinde en son yükselişi Hürriyet Gazetesinde yaptığı gitar şov sayesinde.

Daha eğlenceli ve daha güzel yazabilir ama ciddiyeti seviyor ve ona yazarlıkta yakışıyor. Ancak çıktığı televizyon programlarında sinirlerine hakim olması gerekiyor. Trendindeki en yüksek nokta ise Milliyet Gazetesi genel yayın yönetmenliğinden ayrılışı ile olmuş durumda.

Cengiz Eren

NLP Uzmanı ve Eğitmeni

http://www.erenlp.com

 

 

TOP