Mehmet Ali Birand Arama Trendleri

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Mehmet Ali Birand. Türk Televizyon ve medyasında gerçekten önemli bir isim. Haberciliği ve  32.nci Gün programı ile Türk medyasında önemli bir yer tutuyor.  Hem programları ile hem de medyaya yetiştirdiği isimlerle "legend"  adını verebileceğimiz kişi. Aynı zamanda dönemlerle ilgili belgeselleri ile de gündeme zaman zaman damgasını vuruyor.

 

Ali Kırca, Can Dündar, Cüneyt Özdemir, Rıdvan Akar ve çok sayıda kişi onun yanında yetişmiş ve daha sonra da televizyon ve yazılı basında yer almış durumda. Bu anlamda bir okul denebilir kendisi için  Koç Bursu ile İngiltere'ye gitmiş, orada konusu olmamasına rağmen basın ve medya üzerinde çalışmış ve döndüğünde Milliyet gazetesinde çalışabilmek için Vehbi Koç'tan izin istemiş ve bu izni almış kişi.

 

Sonrasında gazete, TRT, belgeseller ve haftalık programlar yapmaya devam etmiş. CNN Türk'ün kuruluşunda genel yayın yönetmeni olarak düşünülen ama yerini Taha Akyol'a kaptıran Mehmet Ali Birand, şimdilerde Posta gazetesinde yazıyor ve Kanal D'de ratingi iyi olan Ana Haberi yapıyor.  Bir ara CNN Türk'ün Genel Yayın Yönetmenliğini de yapmıştı.Son Yazılarından birinde "Bir kez olsun Riyakarlık yapmayalım" mesajını gazetecilere vermek istemesi ile de benim ilgimi çekmiş durumda.

 

Arama Trendinin pik noktaya ulaştığı nokta ise hastalığı.  Çok düşünen ve stres altındaki insanlarda görülen pankreas rahatsızlığı ile Google aramalarında üst noktaya ulaşmış durumda.  Sonraki aramalardaki üst noktalar ise 28 Şubat Belgeseli, Mehmet Ali Birand'a telefon parçalatan kim haberleri aramadaki üst noktalar. Kendisine sağlık ve kendisini çok yormamasını diliyoruz.

 

mehmet ali birand

 

 

 

Cengiz Eren

http://www.erenlp.com

 

TOP