NLP Seminer Bilgileri

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

dere1.gifNLP Seminer ve Eğitim

NLP konusundaki bilgi aktarımlarımız uygulamalı kişisel ve kurumsal seminerlerle yapılmaktadır.

NLP Semineri neden gerekir?

Kişinin kendi kaynaklarını kullanabilmesi, kaynaklarına uygun sonuçlara ulaşabilmesi, yaratıcılığını her içerikte kullanabilmesi, acı çekmeden gelişebilmesi, kişisel ve kurumsal olarak hedeflerine ulaşabilmesi ve dilini ve araçlarını doğru kullanabilmesi için gerekli olduğu söylenebilir.

Kişisel NLP Semineri:

Zihinsel Detoks

Değişime ihtiyaç duyan kişilerin katılabileceği kişisel NLP semineridir. Yaşanan sorunları çözmek olabileceği gibi, hiçbir sorun yaşamayan kişiler ve yöneticilerde bu seminerlere katılabilir.  Hayatı yönetmek bu anlamda önemli. Hayatınızı siz mi yönetiyorsunuz? Yaşadığınız tecrübeler mi yoksa başkaları mı yönetiyor? Ya da para, başarı, kariyer ve benzer içerikler mi yönetiyor? Bunu gözden geçirmeniz çok önemli. Herhangi bir şey sizden önemli hale geliyorsa sorun yaşamak kaçınılmaz olacaktır.

Bu sorun uçak korkusu olabilir, deprem korkusu, sınav stresi, sosyal fobi, topluluk önünde konuşamamak, panik atak ve benzeri sorunlar olabilir. Bire bir görüşme şeklinde yapılan bu bilgi aktarımlarda hem NLP bilgileri, NLP Teknikleri ve hem de  yaşanan sorunların kaynaklandığı noktaların neler olduğu, sonuçlarının yaşananlar ile karşılaştırılması yapılmaktadır. Kişinin geçmişte yaşadığı tecrübelerin hayatına getirdiği ve farkından olmadan ortaya çıkan stratejilerin gözden geçirilmesi bilgi aktarımının önemli noktalarından biridir.  Zihinsel Detoks semineri bilgilerini siteden okuyabilirsiniz.

NLP ve Kaynaklar

Hayatında benzer sorunları yaşamaya devam  kişilerde kişisel görüşmelerde kaynaklarını nasıl zenginleştireceklerini, geleceğini nasıl planlayacaklarını, beynimizin nasıl "mantıksız" ve "içeriksiz" bağlantılar kurduğunu anlayabilmek de yaratıcılığı kullanmak açısından çok farklı sonuçları kişinin hayatına getirebilmektedir. Dış dünya hakkında çok şeyler bilen birinin kendisi hakkında birşeyler öğrenebilmesi, içsel ve zihinsel süreçlerini doğru olarak organize etmesi bu şekilde mümkün olabilmekte, istenen sonuçlara acı çekilmeden ulaşılabilmektedir. Altında Ferrari araba olduğu halde Murat 124'e bindiğini zanneden çok sayıda insanımız var.  Bu şekilde kaynaklarını kullanamaz hale geliyorlar. Bilinmesi gereken önemli bir nokta, zeki ve algı seviyesi yüksek insanlar yaşadıklarından çok fazla etkilenip daha fazla sorun yaşayabiliyorlar.  Hayatınızda kabullendiğiniz "razı" olduğunuz süreçler fazla ise, değişim süreçleri ve gelişme bir şekilde duracak ve doğal olarak değişime direnç  artacaktır. Bu süreçlerin neler olduğu ve nasıl organize edilebileceği kişisel NLP seminerleri ile kolaylıkla aktarılabilmektedir. Kaynakları çok zengin olduğu halde bir türlü istediği sonuca ulaşamayan ve benzer süreçleri sürekli yaşayıp, ben neden bunları yaşıyorum diye sormaya devam edenler değişmedikleri sürece bu sorunları yaşamaya devam edeceklerini bilmeleri gerekir.
Bu seminerlerimize katılabilmek için siteden mail göndermeniz veya 0216 464 17 27 numaralı telefonu arayarak randevu almanız yeterlidir.

Kurumsal NLP seminerleri :

Kurumsal seminerler işletmelerde kullanılabilecek kişisel ve kurumsal bakış açısı ile NLP bilgilerinin ve NLP Teknniklerinin aktarılmasıdır. İşletmelerde iletişim, değişim, satış, yaratıcılık süreçlerinin doğru modelde kullanılanilmesi ve kurumsal hedeflerin kolaylıkla gerçekleştirilmesi ile sağlanmaktadır. Kurumsal kültür, iş hayatı ve zihinsel süreçler arasındaki bağlantıların kurulması, çalışanların istenen sonuçlara ulaşmalarını kolaylaştırıken, özellikle karar süreçlerinin nasıl organize edildiğinin görülmesi de sağlanmaktadır. vGenel olarak iki gün olarak düzenlenen seminerlerde ilk gün değişim, değişime direnç, kaynakların kullanılması ile bilgiler, ikinci gün ise karar, yönetim, motivasyon ve operasyon süreçleri ile ilgili bilgiler aktarılmaktadır.
 
Kurumların ihtiyacı olan bilgiler de seminer içeriğine dahil edilebilir. Böylece iletişime açık değişime direnç göstermeden yaşayan ve gelişen kurumlar istenen sonuca çok daha kolay ulaşabilirler.

NLP Seminer Öncesi Soruları:

Bu seminerler kurumun ihtiyaçlarına göre düzenlenmekte, organziasyon içinde yer alan yönetici ve çalışanlara hemen kullanabilecekleri bilgiler farklı seviyelerde aktarılabilmektedir. Seminerden bir hafta önce gönderilen soru formu ile seminer katılımcıları kullandığı dil ve straejilerle ilgili bilgileri öğreilmekte, seminer bu bilgiler doğrultıusunda aktarılmaktadır.
 

NLP Seminer Sonrası Anketleri:

Seminerden hemen sonra yapılan anketle seminerde aktarılan bilgilerin ve ortaya çıan sonuçlar gözlemlenebilmektedir. Seminerden 15 gün sora yapılan anket ile değişimin hangi seviyelerden gerçekleşiği ve sonuçlandığı tesbirt edilebilmektedir. Bu sonuçlar yazılı olarak hazırlanan bir raporla kişisel baz ifade edilmeden genel olarak değerlendirilmekte ve işletme veya kurum içindeki stratejik karar verici yöneticiye ulaştırılmaktadır. Bu seminerlerin kurumunuzda da organize edilmesini istiyorsanız, arayabilir ya da mesaj gönderebilirsiniz.
 
Cengiz Eren
NLP Uzmanı ve Eğitmeni
 
İlgili Linkler

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

TOP