NLP Danışmanlık Hizmetlerimiz

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

tempo1kuc

Danışmanlık Hizmetlerimiz

NLP duyular, duygular, kullanılan dil ve davranışlar arasındaki bağlantıları inceler. Bu şekilde içinde insanın olduğu her alanda kullanılabilir. Verdiğimiz danışmanlık hizmetleri kurumsal yapı içinde değişimi ortaya çıkarırken, kişilerin kaynaklarını daha iyi kullanmalarını sağlayacak ve kişisel ve kurumsal hedeflere daha kolay ulaşılabilecektir.

NLP Teknikleri

NLP teknikleri her alanda kullanılabilmekte, satışta, iletişimde, yönetimde, yazılı ve sözel aktarımlarda önemli farklılıklar ortaya çıkarabilmektedir. Bilgi aktarımı yaparken, reklam görsellerinin hazırlanması, sözel olarak yapılanması sırasında NLP teknikleri kullanıldığında etki düşünüldüğünden çok farklı olabilmektedir.

Reklam sloganları kamuoyuna aktarılan mesajlar olduğu için etkileri uzun süre devam etmekte, sonuçlarının ne olduğu bilinmemektedir.

Goodyear Amerika'da iki yıl boyunca “Change for the better” sloganını kullanmış, sonrasında görülmüştür ki, Goodyear'ın satışlarına önemli bir etkisi olmadığı gibi, Michelin satışlarının arttığı sonucu ortaya çıkmıştır. İnsanların zihninde Michelin daha üst sırada yer aldığı için, insanlar Goodyear'a yönelmemişlerdir.

BP'nin kullandığı ve şimdiki tabirle “trend-topic” olan “Ağzı olan konuşuyor” sloganı, insanlar tarafından kullanılmış, ancak satışlara etki etmemiştir. Dizel motor yağı için yapılan bu reklam, yağ tenekelerinin kapaklarının açılmamasını sağlamıştır, diyebiliriz.

Coca Cola ise, Zero Lansmanında “Artık herşey mümkün” sloganını kullanmış ancak lansman başarıya ulaşmamıştır. Artık kelimesinin “bugüne kadar” böyle değildi anlamı dışında, artık kalan anlamı sorun yaratmış ve insanlar “artık” ürüne yönelmemişlerdir. Yiyecek reklamında artık kelimesinin kullanılması, önemli bir hata sayılabilir.

Yine Coca Cola “Aç bir Coca Cola” sloganını kullanmakta, Coca Cola'nın açlıkla olan bağlantısı ve Coca Cola açılması gösterilmeye çalışılırken 50 milyar dolarlık bir firmanın hala “aç” olduğu aktarılmakta ve bu ise Coca Cola gibi dev bir firmaya zarar vermektedir.

NLP  Uzmanlığı

Kullanılan dil bu anlamda çok önemli hale gelmektedir. Bir silah sayılabilir. Yanlış kullanımı ise, kişilere ve kurumlara zarar verecektir. Linguistik konusunun önemi ve aktarılan mesajların ve sloganların “Gramatik”, “Pragmatik”, “Semantik” açıdan incelenmesi düşünüldüğünden çok daha önemlidir. NLP Uzmanı ise, kullanılan dili yukarıda bahsedilen dil yapısını inceleyerek yorumlamayı gerektirmektedir. Bu açıdan kişinin kendi diline hakimolması kadar, kelime ve cümle yapılarını inceleyebilmesine ait bilgileri öğrenmiş olduğuna dair yetkilnliklerinin bilinmesinde yarar vardır.

NLP Bilgileri NLP Teknikleri NLP Seminerleri

NLP tekniklerinin öğrenilmesi ya da danışmanlık hizmeti alınması bu anlamda, çok önemli sayılabilir. Medya önünde, televizyonda, radyoda, basın toplantılarında, yönetim kurulu ve çalışanlara bilgi aktarılırken, söylenenler etkileri çok önemli olduğu için hazırlık yapma gereği ortaya çıkacaktır. Metin oluşturulması sırasında bilgi zincirlerin yapılandırılması, vurgulanmak istenen ana konular ve zihne aktarılması istenen mesajlar, dili doğru modelde kullanarak gerçekleştirilebilir.

NLP Danışmanlığı

Websitenizde, broşürlerinizde, misyon ve vizyon cümlelerinizde, insan kaynakları metinlerinde kullanılan dilin gözden geçirilmesi ve sonuçlarının rapor halinde iletilmesi NLP Danışmanlık çalışmalarımızda mümkün olmaktadır. Aynı şekilde yazılacak ve kamuoyu veya şirket içinde paylaşılacak tüm metinler ve yazılı belgeler yayınlanmadan önce gözden geçirilebilir.  Bu konuda detaylı bilgi istediğinizde 0216 464 17 27 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Cengiz Eren

NLP Uzmanı ve Eğitmeni

Danışmanlık verdiğimiz konuları sonraki sayfalarda bulabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmetleri

Danışmanlık hizmetleri 2 

Danışmanlık Hizmetleri 3

Danışmanlık hizmetleri 4

facebook.com/cengiz.eren

twitter.com/cengiz_eren

 


 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

TOP