• ERENLP
  Makale Sayısı:
  17
 • NLP

  Cengiz Eren'in Yeni Kitabı Küçük Büyük YazılarNLP, Dört Saatte Kendinzi değiştirin kapak haberi ile Türkiye gündemine girdikten sonra hayatın her alanında kullanılmaya başladı.  Kişisel gelişim'de, değişim süreçlerinde, reklamlarda, dizilerin arkaplan müziklerinde, konuşma metinlerinde, bilgi aktarımlarında, psikoloji de, dilin doğru modelde kullanımında, yoga da, tango, kuantum da, politika da ve daha bir çok alanda kullanılmaya başladı. Daha önceleri deneme yanılma kullanılarak bulunan yollar, şimdi kolaylıkla anlaşılabilir hale gelmekte, NLP'yi doğru modelde öğrenmiş kişiler tarafından.

   

  Bu gelişmeleri NLP İçerik Sizi Düşünmek, NLP Okunmuş Yazılar, NLP Küçük Büyük Yazılar kitapları ile kamuoyunun da bilgilenmesini ve NLP'nin gelişim yönünün belirlenmesini de sağladı. NLP Küçük Büyük Yazılar ve NLP İçerik Sizi Düşünmek kitaplarını kitabevlerinden veya Beyaz Yayınları'ndan (0212 522 3868) isteyebilirsiniz.

   

  NLP'nin öğrenilmesi bu anlamda önemli. Doğru modelde zihnimizin nasıl çalıştığını, dilin kullanım modellerinin bize aktardıklarını farkedebilmemiz öğrenildiğinde, hem kendi hayatımızı yönetmemiz kolaylaşacak ve hem de letişim kurduğumuz kişileri anlamamız kolaylaşacaktır.  Bunun için bizimle iletişim kurmaya başlamanız yeterlidir.  Nasıl olacağını sizin bildiğinizi düşünüyoruz.

   

  Makale Sayısı:
  48
 • Cengiz Eren Röp.

  cengiz erenNLP Uzmanı ve Eğitmeni Cengiz Eren'in Röportajları

  NLP Uzmanı ve Eğitmeni Cengiz Eren'in çeşitli medya organlarında yayınlanmış röportajları. Bu röportajlarda  NLP bilgileri ve NLP teknikleri ile bilgiler olduğu gibi, insanın kendi hayatını yönetebilmesi için  çeşitli bilgiler aktarılmaktadır. NLP seminerleri (NLP Practitioner, NLP master Practitioner, NLP Trainer) hakkında bilgiler olduğu gibi, Zihinsel Detoks programına ait bilgiler de yer almaktadır.  NLP Braingineering değişim ve zihinsel süreçler konusunda uzun yıllardır yer alan bir kuruluştur.

   

  Makale Sayısı:
  30
 • Yazılar Yorumlar

  ceren

  Çok çeşitli konularda NLP Uzmanı ve Eğitmeni Cengiz Eren'in yazdığı yazıları bu linkten okuyabilirsiniz. Hem güncel hem de genel konularda yazılan bu yazılar ilginizi çekecektir. Değişim süreçleri, yaşanan olaylar, söylenen cümlelerin aslında ne anlama geldiğini bu yazıları okuyarak, daha kolay farkedebilirsiniz. Yazılara yorum yazarak katkıda bulunabilir, yazıyı okuyanlara siz de bilgi aktarabilirsiniz. Bu yazılarda NLP bilgileri ve teknikleri kadar Linguistik açıdan aktarılan cümlelerin Gramatik, Pragmatik, Semantik yapıları ile ilgili incelemeler de yer almaktadır.  NLP Practitioner Seminerimize katılacak kişilerin bu yazıları okumaları yararlı olacaktır.

  Özellikle insan hayatında dilin ne kadar önemli olduğunu görebileceğiniz bu yazılar, kendi kullandığınız dil de farkında olmadan yaptığınız hataları farketmenizi sağlayacaktır. Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

   

  Makale Sayısı:
  242
 • Mülakatlar, Yazı Dizileri
  Makale Sayısı:
  154
 • Makale ve Yorumlar

  ceren

  Çok çeşitli konularda Cengiz Eren'in ve konuk yazarların yazdığı makale ve yorumaları bu linkten okuyabilirsiniz. Hem güncel hem de genel konularda yazılan bu yazılar ilginizi çekecektir. Değişim süreçleri, yaşanan olaylar, söylenen cümlelerin aslında ne anlama geldiğini bu yazıları okuyarak, daha kolay farkedebilirsiniz. Yazılara yorum yazarak katkıda bulunabilir, yazıyı okuyanlara siz de bilgi aktarabilirsiniz.

   

   

  Makale Sayısı:
  81
 • Bizden Bahsedenler

  Tempo Dört saatte kendinizi değiştirim kapak haberiYazılarında yaptımız çalışmalarla ilgili bilgileri aktaran gazeteci, yazar ve televizyoncuların elde ettiği sonuçlara ait bilgileri bu bölümden takip edebilirsiniz.  NLP konusunun Türkiye Gündemine girmesini sağlayan "Dört Saatte Kendinizi Değiştirin" kapak haberi ve sonrasında, bugünlere gelindi. Bugün her konuda NLP'nin kullanıldığını görüyoruz. Koçluk, reiki, eft, kuantum NLP bilgilerinin yoğun olarak kullanıldığı alanlar. Bu alanlarda yapılanları anlamak için NLP'nin hem Neuro ve hem de Liguistic tarafını öğrenmek gerekiyor. Özellikle dil konusu düşündüğünüzden çok daha önemli. Onu doğru modelde kullanabilimek için, gramatik, pragmatik, semantik ve fonetik konularında bilgisahibi olmanız düşündüğünüzden çok daha önemli.

   

  Makale Sayısı:
  4
 • Seminerler
  Makale Sayısı:
  12
 • Sinema Film Yorum

  Cengiz Eren'den Film Yorumları Bu sayfada bazı önemli görülen filmlerle ilgili yorumları bulacaksınız. Bu yorumları okumadan önce filmleri seyretmeniz tavsiye olunur. NLP teknikleri ve farklı bakış açılarını film yorumlarını okuduğunuzda farkedebilirsiniz. Yorumlarınızla farkedilmeyenleri farketmemizi sağlayabilirsiniz. Şimdiden Teşekkürler.

   

  Makale Sayısı:
  92
 • Kişiler ve Yorumlar NLP

  NLP Kişiler ve Analiz YazılarıBu yazılarda çeşitli insanların yaşadıkları olaylar ve bunların kısa ve uzun süreli stratejil etkileri gözlemlenmeye çalışılacaktır. Bu yazılar çeşitli röportajlar, yazılar ve televizyon programları incelenerek yapılmaktadır. Kendi yaşadığınız tecrübelerin hayatınızı ne kadar yönettiği konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Yazılara yapacağınız yorumlar, bir çok kişi için yararlı olacaktır, emin olun.

   

  Makale Sayısı:
  15
 • Kavramsal Yazılar
  Makale Sayısı:
  11
 • Konuk Yazarlar

  Konuk Yazar Yazan Yazar Güzel Yazar (Foto Burçak Atak)KONUK YAZARLAR

   

  İnsanı en çok geliştiren şey nedir diye sorulsa, " Yazmak" derim. Bu bölümde  Konuk Yazarların yazıları yayınlanmaktadır. Yazılarınız Konuk yazar olarak veya adınızla yayınlanabilir. Siz de yazılarınızın yayınlanmasını isterseniz, yazılarınızı edit edilmiş haliyle gönderebilir ve yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

  Konuk Yazar yazıları, yazarların kendi görüş ve düşüncelerini yansıtmaktadır.  Yazı göndermeden önce site içeriklerini okumanız ve site yapısına uygun yazılar hazırlamanız yerinde olur. Bilgilerinize sunarız.

  Yazılarınızı edit edilmiş hali ile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine de gönderebilirsiniz.

   

  Makale Sayısı:
  85
 • Trend ve Eğilim

  GOOGLE ARAMA TRENDLERİ

   

  Google bir çok önemli aracı kullanıcılarına sunuyor. Bunlardan biri de Google Trends. Bu araç ile google'da yapılan aramaların yoğunluğuna göre bir istatistik değer belirliyor ve bunu kullanıcılarına sunuyor. Gündemin nasıl oluştuğunu ve hangi noktalarda trendin yükseldiğini hangi noktalarda düştüğünü de gösteriyor.  Böylece bir kişinin adını yazdığımızda onun google'da ne kadar etkin olarak arandığını farkedebiliyoruz.

   

  Bu bölümde toplumdaki önemli kişiler ile köşe yazarlari, sporcular ve benzeri kişilerin arama trendlerine göre çeşitli yorumları bulabileceksiniz. Siz de yorum bölümüne düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

   

  Makale Sayısı:
  10
 • Ziyaretçi Defteri
  Makale Sayısı:
  0
 • Kısa Kurmaca (fiction)

  Flash Fiction veya Kısa Kurmaca internette giderek yaygınlaşan bir yazı modelidir.  100 ya da 140 kelime içinde kurulan kurmaca ile bir fikrin veya bir durumun anlamlı şekilde ifade edilmesidir.  Sınırlar yaratıcılığın gelişmesini sağlamakta, en kısa şekilde bir düşünce ve duygu anlatılabilir olması, kişinin yazınını geliştirmektedir.  Yazmak geliştirir.

   

  Maniler içinde aynı şey söylenebilir. 7 heceli 4 satırdan oluşan mani, birinci ve ikinci satırda hazırlık, üçüncü satırda ana mesaja hazırlık ve dördüncü satırda mesajın aktarıması ile sona ermektedir.  Maninin 1,2,4 satırları da kafiyeli olmalıdır.  Kısa yazım bu anlamda kişinin gelişmesini ve mesajını duru şekilde vermesini saglamaktadır.

   

  Bu linkte yazacağınız kurmacalar yayınlanacaktır.  Örnekler aşağıda görülebilir

   

   

  Makale Sayısı:
  3
 • Konuşan Fotoğraflar
  Makale Sayısı:
  62
 • Twitter @cengiz_eren

  Twitter Paylaşımları

   

   

   

  Makale Sayısı:
  1
 • 2015-2015 NLP Hayatını Siz Yönetin Köşe yazıları

  Gazete Yazıları: 2015 yılı Eylül ayından başlayarak 2016 Aralık yılına kadar  POsta Gazetesi Bölge Eklerinde yayınlanan "NLP ile Hayatın Yönetimi Sizde" köşe yazılarımı bu linklerden okuyabilirsiniz. NLP teknikleri ve NLP bilgileri kullanılarak hazırlanan yazılar, kendi hayatlarını  kendi kararları  yönetmek  isteyen okuyucular için yazıldı. Buradan Okuyabilirsiniz.

   

  Makale Sayısı:
  63
TOP