Fences Denzel Washington Viola Davis

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Fences Denzel Washington Viola DavisZihinlerdeki sınırları anlatan bir film. Yine siyahiler, yine ayrımcılık. Bu kez siyahilerin kendileri için yaptıkları ayrımcılığı da net olarak gösteriyor.


.Anne, baba çocuklar, arkadaş ve aile içi iletişim. Denzel Washington ve Viola Davis'in rolleri paylaştığı film o dönemde yaşanan duyguları çok güzel anlatıyor. 

Kabiliyetli sporcu baba ancak zenci olduğundan takıma seçilemiyor. Bu yüzden çöp kamyonunda çöp toplayıcı olarak çalışan baba, oğluna beyazların kendisine davrandığı gibi davranıyor. Aynı şekilde aşık olduğu kadına da.

Zihinlerdeki sınırlar ve bahçedeki tamamlanmayan çit, istediğini yapmasına izin verilmeyen çocuk. Aile ilişkilerinin karmaşıklığı, arkadaşlık, aşk, sevgi ve ilişkiler ekrandan seyirciye yansıyor. Özellikle Viola Davis seyredenleri etkiliyor, derinliğine. Bu yüzden Viola Davis en iyi kadın oyuncu Oscar'ını alabilir.

Çok Konuşan Denzer

Filmde Denzel Washington çok konuşuyor. Anne ve çocuklar sessiz.  Sevgisini anlattığı sahnelerin iyi takip edilmesi gerek. Daha sonra eşinin kendisine yetmediğine dair mesajları aktarırken yine çok konuşuyor.  Daha önceleri savaş ve asker rollerinde gördüğümüz Denzel Washington için güzel bir deneme. 

Eş ise eşi ve çocukları için saçını süpürge ederken, hem bir başkaldırı ve hem de bir kabulleniş yaşıyor. Oğul ise kendisini engelleyen babanın istemediği bir şeyi gerçekleştiriyor. Biraz küskün ve ağlamaklı. 

Kendi zihinlerimizde yaratılan sınırların ifade edildiği Fences, güzel bir film. Değişimin istenmeden nasıl gerçekleştiğini ve siyahi insanlara uygulanan ayrımcılığın hayatları nasıl etkilediğini gösteriyor. Ben filmi beğendim. En iyi erkek ve en iyi kadın dalında Oscar alabilmek için önemli bir şansları var.

Cengiz Eren

http://www.erenlp.com

NLP Uzmanı ve Eğitmeni

 

 

 

 

 

 

TOP