Sully film

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Sully Yine Yaşanmış bir olay, belgesel niteliğinde ve olayların arka planında çekilen sıkıntılar ekrana yansıyor.


Tom Hanks

2009 yılında Hudson nehrine mucizevi bir iniş gerçekleştirerek 155 kişinin hayatını kurtaran Sully, kamuoyunda bir kahraman olarak görülürken, FAA tarafından sorgulandığında işini kaynetme tehlikesiyle karşı karşıya kalır

Clint Eastwood'un kovboyluktan yönetmenliği geçiş sürecinde çok şey öğrendiği söylenebilir.

 

 

Clint Eastwood

İyi bir yönetmen ne yapar? Seyirciye istediğini az az verir. Önce haberdar eder, sonra da gerçeği gösterir. Böylece olaydan haberi olan ve merak eden seyircinin merakı giderilir.

Acımasızca eleştiren FAA kontrolörleri, Sully'nin savunma çabaları, simulatör sonuçları, mucize inişin değerini düşürme çabaları ve zamanın önemi. Daha önce uçakla bir adaya düşen Tom Hanks, bu sefer uçağı Hudson nehrine indiriyor. Bir de havaalanında kalan bir kişiyi de canlandırmıştı. Havaalanları ve uçaklar kendisine yakın sayılır bu yüzden.

Medyada yaşanan olayların yüzünü görüyoruz ama arka planda neler döndiğini bilmiyoruz. Film ve yönetmen seyircilere arka planı yavaş yavaş aktarıyor. Sonuçta ise film bir çok filmde olduğu gibi, Amerika'daki sistem ve insanların ne kadar iyi organize olabildiklerini gösteriyor. Tıpkı Patriots day filminde olduğu gibi. Amerika Krizlerde birleşir mesajı da böylece milliyetçi bir mesaj olarak aktarılıyor.

Akademi üyelerinin uçakla çok uçtuğu düşünülürse bu filmin Oscar Alma ihtimali olduğu söylenebilir.

Cengiz Eren

NLP Yorumu

https://www.erenlp.com

NLP Uzmanı ve Eğitmeni 

 

 

TOP