Oscar Adayı Patriots Days Kara Gün

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Patriots Dayİyi bir oyuncu kadrosu ve yaşanan bir olayın arka perdesini canlandırmaya çalışıyor. İçinde bombacı Müslümanlar, kahramanlık hikayeleri, FBI ve lokal polis arasındaki çatışmalar var. Ancak konu terör olunca herkes birleşiyor ve çözüm kolaylıkla bulunuyor.


Boston Maratonu

Mark Wahlberg, Kavin Bacon, John Goodman, J.K. Simons ve Michel Monaghan filmin başrollerindeki oyuncular.

Güneşli ve güzel bir günde başlayan Maraton'da bomba patlamalarıyla ortaya çıkan kaos sonrasında, dişli çarkların nasıl işlemeye başlaması ve  sorunun çözümü anlatılıyor. İnsanların ve polislerin duyguları, korkuları ve kahramanlıkları güzel anlatılmış. Filmin son mesajı ise bu savaşın bitmeyeceği ama sevgi ile sorunların çözülebileceği.

Terör

Bombacıların internetten öğrendiği bomba yapımı, aralarındaki ilişkiler, hayaller ve özlemleri güzel anlatılmış.  Polislerin duygularının karmaşıklığı, birbirini tanımayan insanlar, yardım etme çabası  ve bomba yere konduğu için yaralanan ve ayakları kopan çok sayıda insanın duyguları da seyreden kişilere geçiyor. Terörün bitmeyeceği ama onunla nasıl mücadele edilmesi gereği de gösteriliyor. Türkiye'de ise biz bu durumlardan fazlasını daha sert şekilde yaşıyor ve izliyoruz. 

Filmde yetkili FBI ajanı rolünü oynayan Kevin Bacon Boston'da geçen Mystic River filminde de polis olarak oynamıştı.

Film en iyi film Oscar'ını alabilir mi? Trump yönetimin aldığı göçmen kararlarından sonra biraz zor görünüyor.

Cengiz Eren

NLP Uzmanı ve Eğitmeni

https://www.erenlp.com

Amerika içinde son günlerde çok sayıda silahlı saldırı ve katliamların ortaya çıkması hem üzücü ve hem de korkutucu. Silaha çok kolay ulaşabilir olmakbu sonuçların yaygınlaşmasını sağlıyor. Terör dünyaynın her bölgesinde yaygınlaşıyor ve korku saçıyor. Filmin mesajının yerine ulaşmadığını söyleyebiliriz.

 

 

 

 

TOP