İz GalataPerform

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

iz oyun galata performİz deneysel bir tiyatro oyunu. Oyuncular iyi oynuyor. Sahne bir apartman dairesinin salonu. Seyirciler ise evdeki misafirler gibi.

 

50-60 kişiye oynanan oyun Galata Perform'da sergileniyor. 3 dönemi anlatan paralel hikayeler evdeki zamanın ruhunun nasıl değiştiğini de gösteriyor. 3 dönem, 3 ayrı insan yapısı ve Beyoğlu'nun değişen insan profili ve bir evde bırakılan izler.

 

Başlangıçta bir evdeki misafirin katılımını sağlayan oyun daha sonra sertleşiyor ve o dönemi yaşamayanların bile etkilenmesini sağlıyor. Rum ailenin hayata küsmüş ve görünmeyen annesi ve iki kızı İstanbul'u yaşamaya çalışırken, 6-7 Eylül'de çok sayıda azınlığın hayatını değiştiren 6-7 Eylül olayları ile annelerini bile bırakarak kaçmak zorunda kalıyorlar. Devrimci ise sürekli olarak kaçtığı ve yakalanmamaya gayret ederken, yeni ev sahibi tarafından beklenen sonu yaşıyor. Beyoğlu bozulmaya başladıktan sonra ise ise travesti ve sevgilisinin yaşadıkları ise acı sonlara doğru götürüyor.

 

Yazar olayları iyi gözlemlemiş ve seyircinin içşelleştirmesini sağlıyor. Ayrıca belki de dünyada ilk kez başka alanlardan alınan görüntüler ekrana yansıtılarak seyircilerdeki röntgencilik duygusu da ortaya çıkarılıyor.

 

Yaşadığımız dünyadan bir çok duyguyu bize aktarıyor ve seyircinin katersis yapmasını da da sağlıyor, İz Oyunu. Sert ve güzel bir senaryo, iyi yönetilmiş ve deneysel olarak sahneye konmuş bir oyun. İzlemenizi tavsiye ederim. Galata Perform'da oynanıyor. Haftada iki gün ve kapalı gişe oynuyor.

 

Yazan: Ahmet Sami Özbudak
Yöneten: Yeşim Özsoy Gülan
Oyuncular: Okan Urun, Burak Safa Çalış, Batur Belirdi, Bertan Dirikolu, Yeşim Özsoy Gülan, Ceren Demirel, Koray Kadirağa
Sinematografik Dramaturji: Ceren Ercan
Sahne Tasarım: Başak Özdoğan
Müzik Tasarım: Özüm Özgülgen
Kostüm Tasarım: Tülin Kermen
Görüntü Yönetmeni: Ferhat Öçmen
Teknik Yönetmen: Ömer Özkan
Teknik Sorumlu: Halil Özok
Sahne Amiri: Mustafa Dileklen
Reji Asistanları: İrem Aydın, Merve Kalgıdım, Onur Çöçelli, Hazal Erulusoy
İdari İşler Direktörü: Nilüfer Dönmez
İletişim Koordinatörü: Ezgi Düzenli
Fotoğraflar: Hande Göksan

 

Rezervasyon..

Telefon:
+90 212 243 99 91
+90 530 260 25 24

 

TOP