The Garden of Finzi-Contini's, Finzi-Continilerin Bahçesi

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

The Garden of Finzi-ContinisThe Garden Of Finzi Contini

Vittorio De Sica Mussolini döneminin başlarında yahudilerin ve italyan halkının yaşadıklarını anlatırken, gelecekte olacaklara karşı nasıl pasif

kaldıklarını da gösteriyor. Faşizm Almanya'da yaygınlaşırken, Mussolini'de Hitler'in uyguladığı modeli uygulamaya başlıyor.  Halk ve Finzi Contini'ler ise kapanan şehir tenis külübü oyuncularını kendi bahçelerindeki kortlarda oynatıyorlar. Gençler kendi içsel bunalımlarını ve aşklarını yaşarken, orta yaşlılar başlarına neler geleceğinin farkında değiller. Ancak süreç ilerliyor ve beklenmeyen durumlar kolaylıkla kabul edilir hale geliyor. Güçlü kişiler ve aileler birer birer ve kolaylıkla güçsüzleştirilebiliyor, bize birşey olmaz deseler bile.. 

 

http://www.erenlp.com  sitesinde bulunan The Conformistİradenin Zaferi veya Bir Caninin Doğuşu, George Orwell'in Animal Farm filmi birlikte izlendiğinde orta sınıf insanın pasifliği ve kurallara uyuşu, sonradan başına geleceklerin ne olacağını görememesinin sonuçlarını gösterektedir. Stanley Kübrick'in Eyes Wide Shut filminde anllattığı gibi. 

 

 

 

TOP