Sınav'da Başarı

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

ÖSS, SBS, KPSS, KPDS

Sınavlar insan hayatında önemli anları ifade ediyor. ÖSS, SBS ve benzeri uzun süreli sınavlarda öğrencinin zihinsel süreçlerinde çok farklı durumlar ortaya çıkabilmektedir. Ortaya çıkan bu durumların yönetilmesi için merkezimizde bilgi aktarımları yapılmaktadır.

Uzun süreli sınavlarda kişi farkında olmadan o güne kadar kullandığı bilgileri kullanmakta, bu bilgiler kullanılırken geçmişte yaşadığı tecrübeler ait sonuçların duyguları da bu bilgilerle birlikte gelebilmektedir.

Ayrıca bilgi alma ve bilgileri soru cevaplayabilmek kullanmak için öğrenme süreçlerinin öğrenilmesi gerekmektedir. Öğrencilerin kaynaklarına uygun sonuçlar alabilmesi sağlanması için NLP tekniklerinden yararlanması istediği sonuçları almasını  kolaylaştıracaktır.

Kişisel seminer de  öğrenci ile yüzyüze görüşülmekte ve gerekli bilgiler alındıktan sonra bilgi aktarımına başlanmaktadır.

Öğrencini yaşadığı süreçlerin ve sonuçların neler olduğu kavrandıktan sonra farkında olmadığı durumların farkına varılması sağlanmakta ve bilgi aktarımına devam edilmektedir.

Sınavda Başarı içeriğinde  ilk görüşmede (2-3 saat) öğrencilere aktarılan bilgiler şunlardır.

Yaşanan tecrübeler ve sonuçları,

Sınavla ve  sınavda yaşanan duygular,

Sınava Hazırlık

Öğrenme Süreçleri

Duyguların Yönetilmesi

Sınav içinde kullanılabilecek NLP teknikleri

Hedeflerin organize edilmesi

Karar Süreçleri

Geleceğin Planlanması
Bu bilgiler aktarıldıktan sonra ortaya çıkan sonuçlar izlenmekte ve deneme sınavlarında ortaya çıkan durumlar değerlendirilmekte eksik kalan noktalar tamamlanmaktadır. Sınava kadar yapılacak 3-4 görüşme  öğrenci kaynaklarına uygun puan alabilmektedir.

Deneme sınavları öğrencinin kendisi ve ailesi tarafından önemsenmekte, dershaneler ise alınan puanlara göre öğrenciyi değerlendirmektedir. İyi puan alanve alamayan öğrencilerin alamayan öğrencilerin, özellikle alamayan öğrencilerde önemli baskılar yaratmakta ve performanslarını düşürmektedir.

Farkedilmesi gereken nokta hiçbir dünya rekoru antrenmanda kırılmamakta ve kırılsa da hiçbir değeri olmamaktadır. Olması gereken sınavda performansın ve sonuçların istenen şekilde gerçekleşmesidir. Uzun süreli her sınav aslında hayatın yeniden ve yeniden gözden geçirilmesidir.

Randevu almak için 0216 464 17 27 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Sınavda başarı için  yapılacak görüşmelerde ilk görüşmelerden 300 YTL+KDV diğer görüşmeler için 200 YTL+ KDV ücret alınmaktadır. Yapılan aktarımlar sadece sınav içeriğinde değil hayatın hemen her içeriğinde öğrencinin kendi değerinin farkına varmasını, kaynaklarını kullanabilmesini ve hayatını yönetmesini sağlayabilmektedir.

Not: Öğrencinin yaşadığı durumların içeriğine bağlı olarak bilgi aktarımlarındaki sıra değiştirilebilir veya zenginleştirilebilir.

Seminer Katılım Formu

Cengiz Eren http://www.erenlp.com

 

TOP