Apple Lisa ve Lisa Brennan-Jobs

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

lisa brennan-jobsHayat Öğretir

Hayat insana öğretir. hayat insanı değiştirir ve belki de bu yüzden kişilerin kendi istekleri ile değişmesi düşündüğümüzden daha onemli.

İstenmeyen Çocuk

İstenmeyen bir çocuğun, istenmeyen bir çocuk yaratması ve daha sonra bu duyguyu ortadan kaldırmaya çalışmasına dair bilgiler önemli.

Steve Jobs'un üniversitede birlikte olduğu Chrissan Brennan hamile kalır. Çocuğunu doğurmak istediğinde ise Jobs kendisini ve çocuğunu reddeder.  Chrissan Brennan  Lisa Brennan-Jobs'u dünyaya getirir.

Daha sonra açtıığı velayet davasında Steve Jobs "kendisinin kısır olduğunu söyleyerek" babalık davasının reddedilmesini sağlar.  Ancak dava devam eder. DNA testi yapıldığında %99 Steve Jobs'un DNA'ları ile uyumlu olduğu görülür. Steve Jobs "Amerika'daki % 26 erkekten biri ile birlikte olmuş olabilirsin" cevabını verir.

Steve Jobs kendisini milyoner yapacak olan Apple hisseleri sermaye piyasasına açılmadan önce kızı için Chrissan Brennan'a aylık 385 dolar nafaka ödemeye başlar.  Ancak velayeti kabul etmesinin nedeni ise davanın Apple'ın borsaya açılmasında zarar görmemesini sağlamak içindir.

Bu sırada Apple büyümeye devam etmektedir. Bir kapısını bir kadın çalar ve "ben senin annenim" der. Böylece a Steve Jobs evlatlık verildiğini o gün anlar ve büyük bir şok yaşar. İstenmeyen olduğuna dair ilk önemli darbesidir.

Steve Jobs kızı Lisa'yı kabul ettikten sonra

Apple L.I.S.A

Sonrasında Steve Jobs ve Apple "Local Integrated Architecture Software" kısaltması olan APPLE LISA'yı pazara sunar. Apple Lise beklenen başarıyı gösteremese de, Steve Jobs kendi evlatlık sürecini öğrendikten sonra kızını kabul ettiğine dair ilk delildir. Ancak bunu ölmeden 6 ay önce verdiği bir röportajda itiraf eder.

Apple lisa, steve jobs

Kızına yaptıklarını affettirmek için Aplle Lisa ürünü dünya pazarına sunulmuştur.  Steve Jobs biyografi yazarı Walter Isaacson'a Apple Lisa'ya kızımın adını koyduğunu söyler, uzun yıllar sonra. Daha sonrasında ise kızının velayetine ailır ve Harvard'da okumasını sağlar.  Onlara aldığı evin fotoğrafı aşağıda.

Apple Lisa, Lisa Brennan-Jobs, Steve Jobs, Chrissan Brennan

Yazar olan Lisa Brennan-Jobs çeşitli gazete ve dergilerde yazılar yazmaktadır.

Buradan anlaşılan hayat insana bazı şeyleri öğretir. Kişi öncesinde veremediği kararları daha sonra aldığında ise istenen değişim gerçekleşmeyebilir.

Zihinsel Detoks ve İstenmeyen Çocuk

İstenmeyen bir çocuk baba olmuş ve ancak kendi kızı da istenmeyen olarak dünyaya gelmiştir. Lisa Brennan-Jobs istenmeyen olduğu konusundaki duygularını etkisizleştirmedikçe, yazmaya devam edecek, huzuru ve içsel barışını kolaylıkla bulamayacaktır.

İnsanların özel hayatlarının iş hayatını nasıl etkilediğine dair önemli bir veri olarak da algılanabilir. Kızına sarılarak ve dokunarak veremediği sevgiyi Apple Lisa ürünü ile vermeye çalışan Steve Jobs, anne ve babasından alamadığı sevgiyi, Iphone ve Ipad'e dokunan milyonlarca insandan almaya çalışmıştır.

Dünyayı değiştirmiş, film ve müzik piyasalarının değişmesini sağlamış, bir çağı etkilemiş olmasına rağmen kendisini değiştirememiştir. Öncelikle kişinin kendisinin farkında varması ve  kendi hayatını yönetebilmesidir.

Cengiz Eren

NLP Uzmanı ve Eğitmeni

09.01.2015

 İlgili Linkler:

#stevejobs, #lisabrennanjobs, #chrissanbrennan, #applelisa, #iphone, #ipad,#ipod #cengizeren #zihinseldetoks

 

 

TOP