Hıdırellez ve Dilekler

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

hıdırellez suya taş atan kadınlar, cengiz erenHıdırellez dilek tutulan günler. 5 Mayıs akşamı tutulan dileklerin gerçekleşmesi için neler yapılmalı.

Dileklerinizin tutması için yapılması gerekenler gayet basit aslında ve NLP' tekniklerine de çok uygun.

 

Gece saat 12.00 ye doğru düşündüğünüz dilekleri küçük taşlarla yaparsınız. Örneğin ev, araba ve evlilik ve benzeri şeyler. Böylece dileğinizi şekillendirmiş olursunuz. Buna zihninize bir tarih verdiğinizde gerçekleşmesi daha da kolay olacaktır. Gecenin ilerleyen saatlerinde zihin bu yaptıklarınızı daha kolay kaydedecektir.

 

İşin önemli kısmı ise sabah yapılacaklar olacaktır. Sabah gün doğmadan uyandığınızda bir gece dileğiniz zihinizde daha güzel şekillenecektir. Dilek tuttuğunuz ve şekillendirdiğiniz gül ağacının altından dileğinize ait taşları, denize veya akan bir suya birer birer attığınızda, çıkan sesleri duyarak dileğinizi ses olarak da kaydetmiş olacaksınız.

 

Böylece dileğinize ait bilgileri, görsel olarak şekillendirip, koku ve sonunda ses ile kaydettiğinizde gerçekleşmesi kolaylaşacaktır.

 

Burada önemli bir nokta, bundan sonra tuttuğunuz dileklerin gerçekleşmesine kadar bu dilekleriniz üzerinde herhangi bir sorgulama yapmamanız veya hiç düşünmemeniz. Böyle olduğunda kaynaklarınıza uygun dilekler kolaylıkla gerçekleşecektir.

 

Hıdırellez dilekleri, NLP'de inanç oluşturma ve mimlemek tekniklerine de bu açılardan da uygundur. Fotoğrafta Burhanıye akşamında dilek tutan ve suya taş atan kadınları görmektesiniz.  Fotoğrafı linkten büyütebilirsiniz. Bu bilgiler uygulamalar gözlenerek yazılmıştır.

 

İstediklerinize düşündüğünüzden daha kısa zamanda ulaşmanız dileği ile.

 

Cengiz Eren

 

TOP