Uçak Korkusu

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

ucak.jpgUçak Korkusu NLP

Korkular hayatımızda çok farklı içeriklerde ortaya çıkabilir. Söylenmesi gereken ilk şey ,

"Korkular Korktuğumuz Oranda Gerçekleşiyor".

Uçuş Korkusu

Uçak korkusunu yaşayan kişilere baktığımızda genel olarak daha önce uçak korkusu olmadığı halde, uçak korkusu ortaya çıkmakta ve kişi uçağa binmek istememeye başlamaktadır.
 
Ancak zorunlu olarak uçağa binmesi gerekiyorsa, ya içki içerek ya da sakinleştirici alarak, zorunlu olarak uçmaya devam etmektedir.
 
Uçmaya devam ettikçe artan korkular giderek uçmayı zorlaştırmakta, kişinin uçma zorunluluğu devam ediyorsa zorlanma artmakta ya da kişinin uçmasını sağlayan nedenleri ortadan kaldırmaya çalışmaktadır.
 
Uçak korkusu yaşayan kişilerin genel olarak eğitim düzeyleri ve algı seviyelerinin yüksek olduğu söylenebilir.
 
Uçak korkusunun bütünüyle ortadan kaldırılması kişisel olarak yaptığımız bilgi aktarımlarıyla kolaylıkla ortadan kalkabilmektedir. Zira uçak korkusu olarak hissedilen durum buzdağının sadece ucudur. Altında geçmişte yaşanan tecrübelerin oluşturduğu stratejiler farkında olmadan kullanılmakta ve bu stratejilere ait sonuç duygular kişinin en güçsüz olduğu yerlerden birinde ortaya çıkmaktadır.
 
Zira uçak korkusu olarak düşünülen sonucun aslında hiç de düşünülmeyen içerik/içeriklerden kaynaklandığı farkedildiğinde bu sonuç kolaylıkla gerçekleşebilmektedir.
 

NLP ve Zihinsel Detoks

 
NLP teknikleri ile aktarılan NLP bilgileri ve zihinsel süreçler ve yaşanan tecrübelerin farkında olunmayan sonuçlara kişiye içeriksiz modelde gösterildiğinde değişim süreci sadece uçak korkusu içeriğinde değil, bütün içeriklerde başlayabilmektedir.
Bugüne kadar bu içerikte yaptığımız görüşmelerde uçak korkusu duyan kişilerin kaynaklarını kullanmaya başladıkları için kolaylıkla uçabildikleri bilinmektedir. 
 
Siz de uçak korkusu duyuyor, hissediyor veya uçağa binemiyorsanız, 0216 464 17 27 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim linkini tıklayarak randevu alabilirsiniz.
 

Cengiz Eren

NLP Uzmanı ve Eğitmeni

 
facebook.com/cengiz.eren
twitter.com/cengiz_eren
 
İlgili Linkler:

 

ALAKALI YAZILAR
Üniversite'lerde NLP Eğitimi

NLP Eğitimleri ve Üniversite Tempo Derdisi NLP Türkiye'de konuşulmaya başlandığında yıl 1998'di. Tempo dergisinin 21...

NLP Teknikleri ve Mindfulness

NLP ve Mindfulness NLP tekniklerinin en önemli yapıtaşlarından biri Milton Eriksson'un dil motiflerinin ve dili nasıl...

NLP Teknikleri ve Değişim

NLP ve Değişim Hayatın yaşarken her an değişiyoruz farkında olmadan. Ancak kişinin kendi kararları ile gerçekleşmeyen değişim istenen...

NLP ve Aşk

NLP ve Aşk Linguistik açıdan bakıldığında aşk kelimesi bir nominalizasyon. Herkes  zihninde farklı bir sonuç ortaya...

NLP ve Profesyonel Tenis

NLP ve Pro-Tenis Tenis. File ve çizgilerle bölünmüş iki sahada single veya double olarak oynanan bir spor. Son...

TOP