Zihinsel Detoks Programı

NLP ile Zihinsel Detoks by Cengiz Eren. Kavram Tescillidir.Zihinsel Detoks programına katılabilmek için "devamını oku" linkini tıklayıp, detaylı bilgileri öğrenebilir ve randevu alabilirsiniz. Kendi kararlarınızla hayatınızı yönetebilmek, istediğiniz sonuçlara ulaşabilmek, stratejilerinizin farkına varmak, NLP tekniklerinin nasıl kullanılabileceğini anlayabilmek, ve kendi değişiminizi yönetebilmek için. Randevu kararını siz vereceksiniz. Tedavi için doktora, değişim için bize gidiniz.


Zihinsel Detoks kişinin kendi kaynaklarını kullanabilmesi, yaşanan tecrübelerden dolayı farkında olmadan yaratılan stratejilerin ortadan kalkması ve sınırların ötelenebilmesi ve de yaratıcılığın kullanılabilmesi amacı ile yapılan bir bilgi aktarımıdır.

 

Bu şekilde kişi yeniden kaynaklarını kullanabilir hale geleceği gibi, panik atak, uçak korkusu, sınav stresi, deprem korkusu, depresyon benzeri durumların neden ortaya çıktığını ve nasıl yönetilebileceğini öğrenecektir. Değişim bu kadar kolay gerçekleşebilir mi? diye sorguluyorsanız, farkında olmadan değişime direnç gösteriyorsunuz demektir.

 

Beynimize aktarılan sayısız bilgi ve yaşadıktan sonra anlamlandırdığımız binlerce tecrübe var. Bu tecrüblerden bazılarını iyi bazılarını da kötü olarak hatırlıyor ve hatırladığımızda da  geçmişte yaşadığımız duyguları hissediyoruz.  Bir de hiç farkında olmadaığımız hayatımızı, yaşadığımız modeli etkileyen stratejilerin arka plandaki etkileri kişinin istenen sonuçlara ulaşmasını da engelleyecektir. Kişi mantıklı olarak en doğrusunu yaptığını düşünürken, sistem mantıksız olarak  çalışacak ve kişi hayatında benzer çevrimleri yaşamaya devam edecektir. Başarılı olmak için çalışırken başarısız olmaya devam edecek, kendisine acı çektiren flörtünden/eşinden/sevgilisinden ayrıldıktan sonra, yine aynı süreçleri yaşayacağı başka bir kişiye yönelecek ve bunlar benim başıma neden geliyor? diye sorgulamaya devam edecektir.

Zihinsel Detoks için yapılan görüşmelerde beynimizin çalışması, kullandığımız dil ve beynimize farkında olmadan ve  farkında olarak aktarılan bilgiler, bu bilgilerin yarattığı sınırların neler olabileceği de gözden geçiriliyor. Yaklaşık 10 saat süren bu bilgi aktarımı sırasında yaşanantecrübelerin oluşturduğu stratejilerin de farkına varılması sağlanıyor. Değişime direnç, kişinin karar süreçleri, otorite ile ilişkisi, tedbirli davranış modelinin nerelerden kaynaklandığı da mekanik bir biçimde gösterildiğinde değişimin kolaylaşacağı da hissediliyor.

Türkçe'nin karmaşık yapısından dolayı ortaya çıkan sonuçlar da aktarılan bilgiler ilave edildiğinde kişinin kendi kararı ile yaşadığı dünyayı yönetmesi sonucunu ve doğal olarak değişimi ortaya çıkarmaktadır.  Karar, motivasyon, yönetim ve iletişim stratejileri ile ilgili olarak da çeşitli modellerinin de gösterildiği bilgiler kişinin zihinsel süreçlerinin anlaşılır hale gelmesini ve istediği hızda kullanması imkanını vermektedir.

Kaynaklarını kullanmak ve kaynaklarına uygun hedeflere ulaşmak ve yaşadıkları sorunlardan kurtulmak isteyen  her kişinin katılabileceği zihinsel Detoks programımız kişinin hayatında klişinin kaynaklarına uygun olarak, istediği sonuçları, kendi kararları ile ortaya çıkaracaktır.

Yöneticilerin işlerini ve çalışanlarını daha kolay yönetebileceği ve faydalı bir iletişim seviyesi ile bilginin paylaşıldığı süreçlerin gerçekleşmesini sağlayan bu program çalışanların da kariyerlerinde başarılı sonuçlara ulaşmalarını kolaylaştırmaktadır.

Birkaç haftalık seminerlerde aktarılan  bilgilerden çok fazlası 10 saat civarında  bilgi aktarımı sırasında yapılabilmekte, katılımcı bu bilgileri davranışlarına aktararak, kısa zamanda farkında olmadığı yeterlilik düzeyine ulaşarak yaşadığı dünyayı ve yaşadığı dünyadaki her anı yönetebilmektedir.

Yukarıda oldukça iddialı şekilde aktarılan bilgiler doğal olarak sorgulama yaratabilir ama gerçekten katılan çok sayıda katılımcının elde ettiği sonuçları siz de elde edebileceğinizi düşündüğünüzde içinizden fiil kullanarak neler yapmak istediğinizi bir düşünün. Bu şekilde istediklerinize düşündüğünüzden daha kısa zamanda ulaşabilirsiniz, kaynaklarınıza uygun hedefler için, doğal olarak. Değişmeyi düşündüğünüzde NLP Teknileri ile Zihinsel Detoks programına bireysel olarak katılmak isterdiğinizde,  0216 464 1727 numaralı telefon tuşlayarak randevu alabilirsiniz. Zihinsel Detoks için bireysel katılım ücreti 2.500 YTL+KDV'dir. (10 saat civarında)

NLP teknikleri ile Zihinsel Detoks Programı NLP Uzmanı ve Eğitmeni Cengiz Eren tarafından ve NLP Braingineering Kozyatağı merkezimizde verilmektedir.

 

Sevgilerimizle ve Görüşmek Üzere

 

Cengiz Eren

http://www.erenlp.com

Copyrigth: NLP ile Zihinsel Detoks ve Zihinsel Detoks isimlerinin copyrigth'ı Cengiz Eren'e aittir.Bu konuda internet sitelerinde ya da kitaplarda bu isimle gördükleriniz ve okuduklarınız, hem bu konuyu yanlış açıklamakta ve hem de entellektüel haklarımızı ihlal etmektedir.

 

ALAKALI YAZILAR
Şiddet ve Kişisel Tarih

Öfke ve Şiddet   Hayatı yaşarken bir çok durumla karşılaşıyoruz. Gülüyoruz, eğleniyoruz, keyifli anlar yaşıyoruz,...

Mantıklı mı? Mantıksız mı?

Neden?   Hayatınıza ve yaşadıklarınıza baktığınızda sürekli olarak benzer durumların tekrar ettiğini görmeye başladınız. Aynı...

NLP Teknikleri ve Değişim

NLP Teknikleri   Değişim her insanın hayatında hem istediği ama çok da direndiği bir durum. Değişime direncin neden...

NLP Teknikleri ve Değişim (2)

NLP Teknikleri   Değişim her insanın hayatında hem istediği ama çok da direndiği bir durum. Değişime direncin neden...

Gaflar Gaf Değildir

Dil insan hayatında çok önemli. Kişinin söyledikleri hayatını etkileyebilir, kendisini  işinden edebilir, cinayet...

Cengiz Eren ile NLP Sohbetleri

Kadıköy Belediyesi Fenerbahçe Gönüllüleri Gönüllü evinde yapılan NLP sohbetleri ile ilgili video Kaydı. Seyretmeniz yararlı...

TOP