Mevlana Babanın Kızına Kendini koru hamile kalma tembihi

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Mevlana, Cengiz Eren, doğum kontroluMevlana, Mesnevi-i Şerif Sayfa 510, 3715 3720, 3725, 3730, 3735 cüzler. Okuyunca ne düşüneceksiniz Yorumlarınızı merak ediyorum. (Süre yayınevi)

Bir babanın kızına "kendini koru, kocandan gebe kalma"diye tembihte bulunması

 

 

3715 Orospu Olur ki, aletin dönüp Dolaşması yüzünden aklı fareye döner, şehveti Aslana. 

Bir babanın kızına "kendini koru, kocandan gebe kalma"diye tembihte bulunması,

Zengin Bir adam vardı. Bu adamın da zühre yanaklı,ay yüzlü, gümüş bedenli bir kızı vardı.Kız kendini bildi. Babası onu kocaya verdi. Fakat kocası kızın dengi değildi. Kavun karpuz oldu, sulandı mı,yarmazsan telef olur gider. Babası da kızın baştan çıkmasından korktu da onun için onu, dengi olmayan birine verdi.

3720. Kızına dedi ki, "Kendini kocandan koru, sakın gebe kalma. Ne yapayım? Bu yoksula seni vermek zorunda kaldım. Bu adamı garip say, garipte vefa olmaz. Ansızın herşeyi bırakıp gider. Çocuğu başına dert olur. Kız dedi ki, dediğini tutarım, öğüdün pek doğru, kabulüm. Babası her iki üç günde bir kere kızına aman ha sakın diye öğüt veriyordu.

3725. Derken kız, birdenbire gebe kalıverdi., ikisi de gençti. Kız bunu babasından gizledi. Çocuk karnında beş, yahut altı aylık oldu. Artık iyiden iyiye belli oldu. Babası dedi ki, Bu ne? Ben sana ondan kendini koru demedim mi? Öğütlerim yel miydi ki hiç sana tesir etmedi. Kız baba dedi. Nasıl tahammül edeyim? Erkekle kadın, şüphe yok ki, ateşle pamuk.

3730. Pamuk ateşten nasıl çekinebilir? Yahut da ateş nasıl olur pamuğu yakmaz çekinir? Babası dedi ki, A kızım ben sana onun yanına gitme demedim. Yalnız menisinden kendin koru, dedim. Tam zevk anında onun beli gelirken kendini çekmeliydin. Kız, peki, beli ne vakit gelecek ben ne bileyim? Bu pek gizli bir şey anlaşılmaz ki dedi. Babası gözleri süzüldü ise anla ki beli geliyor deyince,

3735. Kız dedi onun gözü süzülünceye kadar, benim iki gözüm kör oluyor a baba! her bayağı akıl hırs ve öfke zamanında yerinde durmaz ki!

 

TOP