Cengiz Eren

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

mustafa_kemal_modeli_3.jpg

Cengiz Eren  Elektrik Mühendisi, NLP Uzmanı ve Eğitmeni

Özgeçmiş,

Kitaplar,

Kavramlar,

Çalışmalar,

Seminerler,

Zihinsel

Detoks

 Elektrik Mühendisi

Egeli bir demiryolcunun oğlu olarak Adana Yenice'de dünyaya gelen, çocukluğu Misis'te (şimdi adı Yakapınar) geçen Cengiz Eren, ilkokula Ceyhan GaziOsmanPaşa ilkokulunda başladı. FevziPaşa ve ZühtüPaşa (İstanbul) İlkokullarında paşa paşa okudu. Kadıköy Orta Okulu (adi değişti Kenan Evren Lisesi oldu) ve Haydarpaşa Lisesi'ni (yeri değişti ve yeri Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi oldu) bitirdikten sonra Yıldız Üniversitesi'nden elektrik mühendisi olarak mezun oldu. Yukarıda yazılanlardaki olan değişimler bile geçmiş tarihin kaybolması konusunda bilgileri de içeriyor farkında olmadan

 Ereğli Demir Çelik

Ereğli Demir ve Çelik fabrikası'nda Mustafa Kemal'in annesinin adı verilen (Zübeyde) Yüksek Fırının Montajında  elektrik montaj işlerini ve daha sonra aynı kuruluşun Çelikhanesinde 3.ncü konverter tevsiatında da aynı işleri yaptırarak 3,5 yıla yakın bir süre çalıştı. Nippon Kokan firmasının teslimatçı firma olduğu Yüksek Fırın süresinden 6 ay daha önce bitirildiği halde cevher bağlantısı kurulmadığı için 1 yıl sonra üretime başladı. Japonlar, Amerika'lılar, Ingiliz ve Fransızlarla ile birlikte çalışma imkanını buldu.

İşletme İktisadı Enstitüsü

Daha sonra İstanbul'da açtığı mühendislik bürosunda Elektrik Mühendisliği ve proje hizmetleri veren Cengiz Eren, yaşadığı Ereğli tecrübesinden sonra farkettiği, yönetim konusunda bilgi sahibi olması gereğini hissederek İşletme İktisadı Enstitüsü akşam bölümüne başladı ve 1981 yılında bitirdi. İşletme İktisadı Enstitüsüne başlarken Business Week dergisinde çıkan bir reklama müracaat ederek bağlantı kurduğu The McGraw-Hill Companies'in Türkiye Temsilciliğini aldı. İşletme İktisadı Enstitüsü'nü bitirdikten sonra İşletme İktisadı Enstitüsü Mezunlar Derneği İMED yönetim kurulunda da 4 yıl görev yaptı.

Tennis The Mind Game

1985 yılında tenis oynamaya başladı.Tenis oynamaya başladıktan sonra  bir İngiliz arkadaşının  Tottenham Court Road'daki bir kitapçıdan alarak hediye ettiği ’Tennis The Mind Game’ isimli kitaptan Neuro Linguistic Programming NLP’nin varlığını öğrendi. Bu modeli oluşturan iki kişiden biri olan Richard Bandler’den Meta Master Practitioner (Austin), Master Practitioner Hollywood), Design Human Engineering(Hollywood), Persuasion Engineering (Minnesota), ve Trainer of NLP (Minnesota) eğitimlerini ve sertifikalarını aldı.

 İçeriksiz Düşünmek

Bu sürede en önemli faaliyeti İngilizce içerikte öğrendiği modeli içeriksiz hale getirip Türkçe olarak modellemeye de başladı. Bu ise  kendi modellediği İçeriksiz Düşünmek Moldelini (Context-Free Thinking) oluşmasını sağladı. Bu bilgileri kendisi için öğrenmiş olmasına rağmen yaptığı uygulamalardan elde edilen sonuçlardan dolayı Türk insanının zengin kaynaklarını kullanabilmesini sağlayacağını düşünerek kamuoyuna bilgi aktarmaya başladı.

NLP Braingineering

1998 yılı Ocak ayından itibaren kurduğu Türkiye’deki ilk NLP Enstitüsünde Kozyatağı, Gülbahar Sokak . No 10 Daire 1’de kişisel uygulamalara ve grup eğitimleri ile çalışmalarına devam etmekte. Türkiye’de NLP ve değişim konusunda ilk defa yapılan bu uygulamalar, Tempo dergisinin 29 numaralı 22 Temmuz 1998 tarihli sayısında '4 Saatte Kendinizi Değiştirin' başlığıyla kapak konusu olarak işlendi. Bu tarihten sonra çeşitli radyo, TV programlarında, basın ve yayın organlarında yer aldı. NLP teknikleri kullanılarak şirket yöneticilerine ve çalışanlarına, karar stratejileri, öğrenme stratejileri, motivasyon stratejileri, iletişim ve ikna teknikleri ve İş Hayatında NLP uygulamaları konusunda seminer ve danışmanlık hizmetlerini de isteyen kişi ve kuruluşlara vermeye başladı.

 4 Satte Kendinizi Değiştirin

Tempo dergisi ile birlikte verilen ‘4 Saatte Kendinizi Değiştirin’ ve Beyaz Yayınları tarafından yayınlanan ‘İçerik Sizi Düşünmek’ 'Okunmuş Yazılar","Küçük Büyük Yazılar" kitaplarının da yazarı olan Cengiz Eren, kişisel ve kurumsal seminer verdiği  binlerce kişinin kendi hayatlarını yönetmelerinden ve kaynaklarını kullanmalarından memnuniyet duymakta ve başlangıçta inandığı Türk insanının kaynaklarının ne kadar zengin olduğunu ancak farkında olmadan kaynaklarını kullanmakta zorlanmakta olduğunu farketmektedir.  Gelişmenin istek ve merakla olabileceğine ve beynimizin düşündüğümüzden daha hızlı düşündüğüne , karar verip harekete geçmenin önemine, zihinsel açıdan sınır ve engellerin kişinin kendi kararı ile ötelenmesi gerektiğine, bunlar yapıldığında istenen sonuca düşündüğümüzden daha kısa zamanda ulaşabileciğimize inanmaktadır.

 NLP Eren Altıgeni Mustafa Kemal Modeli

Bize aktarılan bilgilerin hepsinde  İçeriksiz modelinin algılanması gerektiğini ifade eden Cengiz Eren, bize ulaşan dış önermeleri gücümüz varsa reddetmemiz gerektiği, eğer bu mümkün değilse mutlaka dış önermelere karşı önerme üretmemiz gereğinin düşündüğümüzden daha önemli olduğunu da belirtmektedir. Kişisel ve Kurumsal seminer sonuçlarının sayısal olarak takip edilebildiği eğitimleri vermeye devam eden Cengiz Eren, geliştirdiği Eren Altıgeni, Mustafa Kemal Modeli, Su Modeli, İçeriksiz Düşünme Modeli bilgilerinin NLP teknikleri ile aktarımlarının istenen sonuçlara düşünüldüğünden daha kolaylıkla ulaşılabildiğini gösterdiğini  ifade etmektedir.

NLP Seminerleri

NLP bilgileri ve teknikleri ile bilgi aktarımlarımız, kişisel, genel katılıma açık ve kurumsal seminerlerimiz ile devam etmektedir. NLP ile Zihinsel Detoks, NLP değişim ve İletişim, NLP Sohbetleri, NLP Satış ve İkna teknikleri, NLP for Top Managers ile kurumların ihtiyacı olan NLP seminerleri organize edilebilmektedir.  Bu konuda bilgi almak için NLP Braingineering merkezimizi arayabilirsiniz.

Daha da ileri giderek aslında insanın en önemli değer olduğuna ve kendi değerini kendisi farkettiğinde değişim sürecinın çok hızlandığını düşünen Cengiz Eren'in kendisine ait olan cümlelerinden bir tanesi ile özgeçmiş şimdilik kapatılabilir.

Dururken bıraktığınız iz noktadan ibarettir.

Cengiz Eren

NLP Uzmanı ve Eğitmeni

http://www.erenlp.com

İlgili Linkler:

Zihinsel Detoks Programı

Yazar gözü ile Zihinsel Detoks

Geçmişi Maziye Gönderen Program: NLP İle Zihinsel Detoks

NLP Değişim ve İletişim Semineri

Kişisel NLP Semineri ve ZihinselDetoks

KURUMSAL NLP

 

 

TOP