Schumacher

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

michael-schumacherSchumacher. Yarışcı. Formula 1 yarışlarının tarihindeki en önemli isimlerden biri. Beş yıl kadar bir numara olmuş ve algıları ve duyuları yarış üzerine gelişmiş bir insan.

 

Önemli başarılar elde etti.. Bütün dünya kendisini tanıdı. Son yarışlarından birinde takim şampiyonluğu için önde olduğu halde telsizden arkadaşın seni geçşin emri ile yavaşladı ve yarışı ikinci olarak bitirdi. İşte o günden sonra birinci olamadı ve yarışları bıraktı. Ancak yarışlarda hissettiklerini başka yerde hissedemediği için yeniden yarışlara döndü.

 

Sonrasında hiçbir yarış kazanamadı. O da tenisi bırakıp geri dönen Justin Henin gibi olmuş ve yarışlardan çekilmişti.

Aynı duygusal tatmini kayak pistlerinde sağlamak, hız, adrenalin, hayati tehlikeyi birlikte yaşamak istiyordu. Böylece pist dışına çıktı ve bir kaza geçirdi. Hayatının  belki de en güzel yıllarında hayatta kalma mücadelesi veriyor. Bu tabii ki çok üzücü. Kayarken bile üzerinde taşıdığı çok sayıda sponsor logosu ilginç sayılabilir. Kendisini yarışlarda hissetmesini sağlayan sponsor logoları.

 

Uzun yıllar hep pistte kalmaya çalışmış, hep pistte kalmış ve birincilikler almıştı. Bir gün pist dışına çıkarak Formula 1 duygularını yeniden yaşamak istemişti. Sonuç hepimiz için üzücü oldu. Bu sonuç ayrıca kayak sporuna da önemli bir zarar verecek diye düşünüyorum. Kendisi bunu hiç istemese de. Umarız çabuk zamanda iyileşir, hayatı daha sakin, sınırsız ve pistsiz bir şekilde yaşayabilir.

 

 

 

 

 

 

TOP