Sindirella ve ayakkabı kutusu

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

ayakkabı sindirella cengiz eren

Yeri gelmiş ken yazmak gerekiyor. Son yaşanan olaylarda ayakkabı kutuları içindeki paralar ayakkabıları gündeme getirdi.

Masalı bilirsiniz. Evin üvey kızı olan Sindirella baloya gidemez. Diğerleri gittikten sonra ortaya çıkan bir melek Sindirella'nın da baloya gitmesin,i sağlar,, büyünün tam saat 12'de bozulacağını söyleyerek. Baloya giden kız geç kaldığı için cam ayakkabısını kendisine aşık olan prense kaptırır. Prens'te bu ayakkabı ile aşık olduğu ve kaybolan kızı aramaya başlar. Sonra da bulur ve mutlu son.

 

Masaldaki detaylar biraz daha farklı olabilir ama böyle bir anlatım vardı diye hatırlıyorum.

 

Ayakkabının önemini anlatan bu masal, bu masalla büyüyen kızların ileride çok sayıda ayakkabı satın almasını sağlar. Kim ne kadar severse  o kadar ayakkabı alır. Kadınların ayakkabı merakı böylece açıklanabilir.

 

Masal da erkekler aşağılanır. Zira prens aşık olduğu kişiyi gözlerinden, sesinden, dudaklarından, görünüşünden değilde, ayaklarından tanıyabilmektedir.

 

Kadınlar ise ayaklarından tanınmayı kabul ettikleri için, onlar da kendilerini, gözlerini, sözlerini, seslerini değil de ayaklarından tanınmayı kabul etmektedirler.

 

Belki de yazar'ın ayaklarla anlatmasının altında kendi kişisel zevkleri yatıyor olabilir. Bazı insanlarda ayak fetişizminin olduğu biliniyor.

 

O yüzden ayak ve ayakkabı çok önemli hale gelmektedir, bu masal sayesinde. Son yaşanan olaylar ise ayakkabı kutularının da önemli hale gelmesini sağladı ve böylece sistem tamamlanmış oldu. Google trendde ayakkabı kutusu aramaları.

 

ayakkabı google trends kutusu

 

Paraların ayakkabı kutuları içine konması hırsızlığa karşı önlem olarak algılanabilir. Zira hırsızlar büyük bir olasılıkla ayakkabı kutularına bakmazlar. Fakat bu son olaydan sonra buna daha çok dikkat edeceklerini düşünüyorum. O yüzden yeni bir yer bulmak gerekiyor, milyon dolarları evde saklamak için. Buzdolabında buzluğa konabilir mesela.

 

Ayak  ve ayakkabı gerçekten önemli. Zira insanın yerle temasını sağlayan organ ayak. Bu yüzden güvenin ayakta başladığı söylenebilir. Giyeceğiniz sert ve yeni bir ayakkabı güveniniz üzerinde önemli katkı sağlayacaktır. Şeytan Prada Giyer kitabında budur, anlatılmak istenen belki de.

 

Bush'a fırlatılan ayakkabı erkekler için da ayakkabının önemli olduğunu göstermişti. İçinde para bulunduğunda ayakkabı kutusunun da önemli olabileceğini anlamış olduk.

 

TOP