Volkan Şen

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

volkan şenVolkan Şen sahayı ağlayarak terketti. Hem de değiştirilmeyi beklemeden. Bu olay gündem de konuşuluyor. Zihinsel olarak kapakların nasıl açıldığına dair bir örnek sayılabilir. 

 Bursaspor'dan transfer edilen futbolcu maçın 39.ncu dakikasında Rizespor'un beraberlik golünü atmasından sonra tribünden gelen tepkiye sinirlenerek tepki gösterdi.  Gol yemek zaten oyuncuların moralini bozan bir durumken, burada direkt olarak bir oyuncuya küfür edilmesi onun moralini biraz daha bozacaktır. Hele takımda yeni olan bir futbolcu ise, etki biraz daha fazla olacaktır.

 

Volkan da istenmediğini düşündüğü ve geçmişte de istenmeyen olduğu başka durumlar var ise, zihinsel olarak kapakları açılmaya başlayacak ve gösteremediği tepkileri o anda gösterecektir. Zaten bu sahadaki gürültü seviyesi, daha önce Bursaspor takımında oynarken karşılaştığı gürültü seviyesinden fazla ise, bu biraz daha kolaylaşacaktır.

 

Daha sonra hissettiği bu duyguları kapatabilmek için ağlayacak ancak tepki göstermeye de devam edecektir. Zaten kendisi engellenmeseydi,  büyük bir olasılıkla küfür ve şiddet ortaya çıkabilirdi. Daha sonra gösterdiği tepki ise, "Siz beni istemiyorsanız, ben de sizi istemiyorum" şeklinde olmuş ve sahayı izinsiz olarak terketmiştir.

Futbolcu olarak çok az yapılan birşeyi yapmış ve hakem izni olmadan sahayı terketmiştir.  Volkan'ın kapakları açıldığında duygularının ne kadar şiddetli olduğu anlaşılabilir. Büyük bir ihtimalle bundan sonra performansı çok artan bir futbolcu olacak, ya da futbolu kısa süre sonra bırakacaktır.

 

Federer bu şekilde Avustralya Open'lardan birinde ikinci olduğu için ağlamış, ancak daha sonra performansını arttırarak tenis tarihindeki en önemli tenisci olmayı başarmıştır. Volkan için de aynı şeyi dilemekteyiz. Zira futbolu bu şekilde bırakırsa, sonraki hayatında her şeyi yarıda bırakabilecektir.

 

 

Cengiz Eren 27 Ağustos 2013

 

 

TOP