Kriz'de Zihinsel Süreçler

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Kişisel Kurumsal NLP Semineri

 
Krizler insan hayatında ve zihinsel süreçlerde oldukça önemli sonuçları ortaya çıkarıyor. Geleceğin kaybolmasını ve bu sebeple oluşan boşlukların korku ile dolması sonucunda kişiler ve kurumlar daha zor harekete geçer hale gelebiliyor.  Kriz yaşandıktan sonra krizden ilk çıkan kurumlar pazar paylarını kolayca büyütürken, krizi zihinlerinde yaşayan kişiler ve kurumlar düşündüklerinden daha fazla zorlanıyorlar. Krizler etkiler ama bu etkinin en kısa zamanda aşılması gerektiğinin farkedilmesi gerek. Bu anlamda krizlerin zihinsel sonuçlarının ne olduğunu görmek ve harekete geçmek için bu bilgi aktarımından yararlanılması gerekiyor, kişisel veya kurumsal olarak.

Krizlerin yönetilmesi semineri zihinsel süreçlerin nasıl oluştuğunu ve sistematiğin farkedilmesi sayesinde mümkün olabilir. Krizlerdeki en önemli noktalardan biri geleceğin kaybolması ve gelecekle ilgili planların yapılamaz hale gelmesidir. Her kriz kendinden önce yaşanmış krizlerin de etkisinin ortaya çıkmasını sağlaması dolayısı ile etki olduğundan birkaç kat büyük olacaktır. Şu anda Amerika'da yaşanan finansal kriz, Büyük depresyonda yaşanan krizin etkilerini çağrıştırmak ve korku biraz daha büyümektedir.

Bu açılardan krizlerin kişiler üzerindeki etkisi çoğunlukla krizin etkileyebileceğinden daha büyük ve etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.  Zihinsel süreçlerin nasıl çalıştığının farkedilmesi, kullanılan dilin ve kurulan cümlelerin sonuçlara etkisini görmek ve kaynakların krizde kullanılabilmesi önemli bir başlangıç sayılabilir. Krizde kullanılacak stratejilerin yeniden tesbit edilmesi ve kullanılmaya başlaması harekete geçmeyi sağlayacaktır. Bu stratejilerin neler olabileceği seminerde interaktif olarak katılımcılarla birlikte sonuçlandırılmaktadır.  

Yine bu içerikte aktarılacak NLP teknikleri ile kişinin kendisi ile, çevresi ile ve dış dünya ile iletişimi de farklı hale gelecek, krizde ortaya çıkabilecek fırsatlar farkedilerek kullanılabilecektir. Değişim süreçlerine direnmek krizleri ve korkuları ortaya çıkardığı gibi,  krizlerde değişimin hemen başlatılması ile krizin etkilerinden en az zararla  kişisel ve kurumsal olarak kurtulabilmek mümkün olabilmektedir.

 

Randevu ve Rezervasyon için 0216 464 17 27'i hemen arayabilirsiniz.

Seminer Katılım Formu

16 Haziran 2008  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   http://www.erenlp.com  http://www.cengizeren.info

 

TOP