NLP Braingineering NLP Eğitimi

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

NLP Braingineering Cengiz ErenNLP Braingineering

NLP Braingineering Türkiye'de kurulan ilk NLP eğitim merkezidir.


NLP Eğitim Merkezi

NLP Braingineering olarak değişim ve kişilerin  kaynaklarını lullanabilmeleri için çok çeşitli konularda seminerler düzenlemekte ve kişisel seminerlerle de bire bir bilgi aktarımı yapmaktayız. 1996 yılında başlayan çalışmalarımız NLP bilgileri ve tavrının Türkçe modelde kullanılmaya başlamasını sağlamıştır. Bu çalışmalarımız içinde:   

Eren Altıgeni,  ( NLP Mantık Eşikleri)

Mustafa Kemal Modeli,

Su Modeli,

İçeriksiz Düşünme Modeli, (NLP teknikleri)

Elektrik Modeli,

Zihinsel Detoks, (NLP Teknikleri ve Bilgileri ile zihnin duygusal etkilerden arınması)

Katı, Sıvı, Gaz Modeli

Stratejiler, (NLP Bilgileri ile oluşan Stratejiler ve Süreçler)

Farkındalık Hipnozu,

İçerisi Dışarısı,

Beklentisizlik,

Duygusal Kekemelik,

Değişime Direnç,

gibi NLP ve değişim  konusunda yeni kavramları ve açılımları sağlayan modeller geliştirilmiştir. Yine benzer şekilde dil konusunda yaptığımız çalışmalar, Türkçe'nin doğru modelde kullanılmaya başlamasını sağlamıştır.İç Dil ve Dış Dil kullanımlarının sonuçları hem seminerlerde ve hem de sitedeki yazılarda aktarılmaya çalışılmaktadır.

NLP ve  Linguistik

Dil kullanımının ne kadar önemli olduğunu gösteren bu örnekler, dış dil kullanarak eğitim vermeye veya NLP bilgileri aktarmaya çalışan kişiler için de referans teşkil etmektedir. Dil kullanımının Pragmatik, Semantik ve Gramatik yapıda incelenmesi de yeni ve önemli sonuçların ortaya çıkmasını ve bu sonuçların da seminerlerde aktarılmaya başlamasını sağlamıştır. Hayatımızın her alanında dili kullanmaktayız. Burada farkında olmadan yapılan hataların hem iş, hem de özel hayatı nasıl etkilediği giörülmektedir. Aynı şekilde kullanılan sloganlar, misyon ve vizyon cümleleri, reklam sloganları  farkında olmadan istemeyen sonuçlara yol açabilmektedir. Yaptığımız çalışmalarda,  verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinde  kurumun yapısı ve kültürü dikkatli olarak incelenmekte, üst kademe yönetimlerine rapor halinde sunulmaktadır.

NLP Seminerlerimiz

NLP, değişim, kişisel gelişim ve kaynakların kullanımı konusunda düzenlediğimiz seminerler dikkatle takip edilmeye başlanmış ve çok sayıda kişi ve kurum bu seminerlerden yararlanmaya devam etmektedir.

NLP 4 Saatte Kendinizi Değiştirin

"4 Saatte Kendinizi Değiştirin", Tempo kapak haberi ile Türkiye gündemine giren NLP, o günden bu güne  önemli aşamalardan geçmiş ve Türkiye'de yaygınlaşmıştır. Verdiğimiz seminerler aşağıdaki gibidir.

17 Ağustos Depreminden zarar görenlerin yeniden hayatlarını kurabilmeleri için verilen "Depremle, Hayatla ve Kendimizle Barış",

0-18 ay arasındaki bebeklerin duyu organlarına aktarılması gereken bilgilerin, anne ve babalara aktarıldığı "Bebeğim Dahi Olacak",

Korkularımızın değişmemiz gerektiğine ait veriler olduğunu ifade eden "Korkularınız Sizi Uyarıyor",

Nutuk incelenerek sonuçlandırılan ve aktarılmaya başlanan " Mustafa Kemal Modeli"

basında yer bulan ve kamuoyuna aktarılan bilgileri göstermektedir. Milliyet Cuma eklerinde yazdığımız "Hayatınızı Siz Yönetin" köşeleri de daha büyük kesimlere bilgi aktarmamızı sağlamıştir. http://www.erenlp.com Yazılar Yorumlar bölümünde bulunan yazılar da NLP tavrı ve bilgilerinin her içerikte kullanılabildiğini gösteren ilginç örneklerdir.

Bu tarihten sonra, çok sayıda haber, tv programında yer alarak Türk insanının kaynaklarının daha zengin kullanılabilmesi için bilgi altarımlarına ve seminerlere devam edilmektedir.

NLP Değişim ve İletişim Semineri
NLP Satış ve İkna Teknikleri Semineri
NLP for Top Managers Semineri
NLP Kurumsal Detoks  Semineri

seminerleri kurumlara yönelik vediğimiz seminerlerdir.

NLP Kullanıcı Semineri (NLP PractiTioner)
NLP Uygulayıcı Semineri ( NLP Master Practitioner)
NLP Aktarıcı Semineri (NLP Trainer)
NLP Usta Aktarıcı Semineri ( NLP Master Trainer)

genel katılıma açık seminerler olarak düzenlenmektedir.

NLP Zihinsel Detoks Programı

ise kişisel olarak bilgi aktardığımız seminerlerdir.

Kurumsal ve Kişisel seminerlerimizde NLP bilgileri "İçeriksiz Model"de aktarılmakta ve içeriklerin kişilerin kendisi tarafından doldurulması gerçekleştirilmekte ve bilgilerin davranışlara aktarılması da sağlanmaktadır. "Yaşadığımız Dünyayı ve Yaşadığımız Dünyadaki her anı yönetmek" temel düşüncesi ile ve NLP teknikleri ile aktarılan NLP bilgileri istenen sonucu kolaylıkla sağlamaktadır.

Değişim, İletişim, İkna, Satış, içeriklerinde NLP seminerleri verdiğimiz kuruluşlar:

Betek A.Ş:
Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.
Unilever Food Solutions
Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü
Metro AG
Koç Allianz Sigorta A.Ş.
Doğan Burda Rizzoli
Profilo Elektrikli Gereçler A.Ş.
Anadolu Sigorta A.Ş.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı,
Chicco Türkiye A.Ş.
Bosch Siemens Profilo A.Ş.
Kasdav,
Anadolu Aydınlanma Vakfı,
Kone A.Ş.
İzfaş A.Ş.
Colins's Loft,
gibi kurumlar ile

Çok sayıda Okul, Üniversite ve genel katılımlı seminerler,

Verdiğimiz ücretli ve ücretsiz seminerler ile referanslarımızı ifade etmektedir. Verdiğimiz seminerlerde seminerin hemen sonrasında ve seminerden 15 gün sonra yapılan iki anket değişimin sayısal olarak ortaya çıkarılabilmesini de sağlamaktadır.Bu anket sonuçlarını This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresinden isteyebilirsiniz.

Aynı şekilde verdiğimiz çok sayıda kişisel seminerler ile çok sayıda kişinin fırsat ve seçeneklerinin artmasını ve kendi kaynaklarını kullanarak kendi yaşadığı dünyayı yönetmesini sağlayabilmesini sonucu ortaya çıkarılmıştır. Sitede kişisel seminer sonuçlarına ait örnekler yer almamaktadır. Zira bu sonuçların yazılması bir seviyede örnek teşkil ederken, başka bir seviyede engel yaratabileceği düşüncesinden kaynaklanmaktadır.

Kuruma Özel NLP Seminerleri (in-house)

NLP konusunda istenen her içerikte "Kuruma Özel" seminerler düzenlenebilmesi mümkündür. Değişim, İletişim, Satış, İkna, Stratejiler, Karar Vermek, Kriz Yönetimi, Öğrenen Organizasyonlar, Yaratıcılık, Geleceğin Planlanması içerikleri kurumsal eğitimlerde bir bütün veya tek tek kullanılabilir. Bu konuda da bilgi almak için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresini kullanabilir ve 0538 786 24 36 telefona whatsapp'tan mesaj gönderebilirsiniz.

Cengiz Eren

NLP Uzmanı ve Eğitmeni

http://www.erenlp.com

İlgili Linkler:

 

 

Yorumlar   

0 #1 NLP eğitim bireyselGurur özdil 20-05-2014 08:51
Merhabalar, kişisel eğitim için NLP tekniklerini öğrenmek ve kendi gücümün farkına varmak için NLP tekniğini öğrenmek istiyprum. Gücümün farkındayım, potansiyelim etrafındakilerd en çok daha fazla fakat hak ettiğim hayatı yaşıyamıyorum maalesef. Yıllarca Amerika'da yaşadım , orada NLP tekniğini duydum, ilgilendim ama eğitim için bir şeyler yapmak TR'de nasip oldu. Geri dönüş yaptığınız takdirde eğitime başlamak istiyorum. Hızlı iletişim için tel numaram; 0-532-176-.... iyi günler.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

TOP