NLP Braingineering by KOMSOFT

nlp nedir logNLP Braingineering Türkiye'de kurulan ilk NLP eğitim merkezidir.

 

NLP Braingineering olarak değişim ve kişilerin  kaynaklarını lullanabilmeleri için çok çeşitli konularda seminerler düzenlemekte ve kişisel seminerlerle de bire bir bilgi aktarımı yapmaktayız. 1996 yılında başlayan çalışmalarımız NLP bilgileri ve tavrının Türkçe modelde kullanılmaya başlamasını sağlamıştır. Bu çalışmalarımız içinde:   

Eren Altıgeni,

 

Mustafa Kemal Modeli,

 

Su Modeli,

 

İçeriksiz Düşünme Modeli,

 

Elektrik Modeli,

 

Zihinsel Detoks,

 

Katı, Sıvı, Gaz Modeli

 

Fakındalık Hipnozu

 

Beklentisizlik

 

İçerisi Dışarısı

 

Yatılı Olmak Kavramı

 

Değişime direnç

 

Yaşananlardan kaynaklanan farkında olmadığımız stratejiler,

 

gibi NLP konusunda yeni açılımları sağlayan modeller geliştirilmiştir. Yine benzer şekilde dil konusunda yaptığımız çalışmalar, Türkçe'nin doğru modelde kullanılmaya başlamasını sağlamıştır. İç Dil ve Dış Dil kullanımlarının sonuçları hem seminerlerde ve hem de sitedeki yazılarda aktarılmaya çalışılmaktadır. Dil kullanımının ne kadar önemli olduğunu gösteren bu örnekler, dış dil kullanarak eğitim vermeye veya NLP bilgileri aktarmaya çalışan kişiler için de referans teşkil etmektedir. Dil kullanımının Pragmatik, Semantik ve Gramatik yapıda incelenmesi de yeni ve önemli sonuçların ortaya çıkmasını ve bu sonuçların da seminerlerde aktarılmaya başlamasını sağlamıştır. Hayatımızıın her alanında dili kullanmaktayız. Burada farkında olmadan yapılan hataların hem iş, hem de özel hayatı nasıl etkilediği giörülmektedir. Aynı şekilde kullanılan sloganlar, misyon ve vizyon cümleleri, reklam sloganları  farkında olmadan istemeyen sonuçlara yol açabilmektedir. Yaptığımız çalışmalarda,  verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinde  kurumun yapısı ve kültürü dikkatli olarak incelenmekte, üst kademe yönetimlerine rapor halinde sunulmaktadır.

 

NLP, değişim, kişisel gelişim ve kaynakların kullanımı konusunda düzenlediğimiz seminerler dikkatle takip edilmeye başlanmış ve çok sayıda kişi ve kurum bu seminerlerden yararlanmaya devam etmektedir.

 

"4 Saatte Kendinizi Değiştirin", Tempo kapak haberi ile Türkiye gündemine giren NLP, o günden bu güne  önemli aşamalardan geçmiş ve Türkiye'de yaygınlaşmıştır. Verdiğimiz seminerler aşağıdaki gibidir.

 

17 Ağustos Depreminden zarar görenlerin yeniden hayatlarını kurabilmeleri için verilen "Depremle, Hayatla ve Kendimizle Barış",

0-18 ay arasındaki bebeklerin duyu organlarına aktarılması gereken bilgilerin, anne ve babalara aktarıldığı "Bebeğim Dahi Olacak",

Korkularımızın değişmemiz gerektiğine ait veriler olduğunu ifade eden "Korkularınız Sizi Uyarıyor",

Nutuk incelenerek sonuçlandırılan ve aktarılmaya başlanan " Mustafa Kemal Modeli"

basında yer bulan ve kamuoyuna aktarılan bilgileri göstermektedir. Milliyet Cuma eklerinde yazdığımız "Hayatınızı Siz Yönetin" köşeleri de daha büyük kesimlere bilgi aktarmamızı sağlamıştir. http://www.erenlp.com Yazılar Yorumlar bölümünde bulunan yazılar da NLP tavrı ve bilgilerinin her içerikte kullanılabildiğini gösteren ilginç örneklerdir.

Bu tarihten sonra, çok sayıda haber, tv programında yer alarak Türk insanının kaynaklarının daha zengin kullanılabilmesi için bilgi altarımlarına ve seminerlere devam edilmektedir.

 

NLP Değişim ve İletişim Semineri

NLP Satış ve İkna Teknikleri Semineri

NLP for Top Managers Semineri

NLP Kurumsal Detoks  Semineri

seminerleri kurumlara yönelik vediğimiz seminerlerdir.

 

NLP Kullanıcı Semineri (NLP PractiTioner)

NLP Uygulayıcı Semineri ( NLP Master Practitioner)

NLP Aktarıcı Semineri (NLP Trainer)

NLP Usta Aktarıcı Semineri ( NLP Master Trainer)  

genel katılıma açık seminerler olarak düzenlenmektedir.

 

NLP Zihinsel Detoks Programı ise, kişisel olarak bilgi aktardığımız seminerlerdir.

 

Kurumsal ve Kişisel seminerlerimizde NLP bilgileri "İçeriksiz Model"de aktarılmakta ve içeriklerin kişilerin kendisi tarafından doldurulması gerçekleştirilmekte ve bilgilerin davranışlara aktarılması da sağlanmaktadır. "Yaşadığımız Dünyayı ve Yaşadığımız Dünyadaki her anı yönetmek" temel düşüncesi ile ve NLP teknikleri ile aktarılan NLP bilgileri istenen sonucu kolaylıkla sağlamaktadır.

Değişim, İletişim, İkna, Satış, içeriklerinde NLP seminerleri verdiğimiz kuruluşlar:

 

Betek A.Ş:

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Unilever Food Solutions

Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü

Metro AG

Koç Allianz Sigorta A.Ş.

Doğan Burda Rizzoli

Profilo Elektrikli Gereçler A.Ş.

Anadolu Sigorta A.Ş.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı,

Chicco Türkiye A.Ş.

Bosch Siemens Profilo A.Ş.

Kasdav,

Anadolu Aydınlanma Vakfı,

Kone A.Ş.

İzfaş A.Ş.

Colins's Loft,

gibi iştemeler ve kurumlar ile çok sayıda Okul, Üniversite ve genel katılımlı seminerler, Verdiğimiz ücretli ve ücretsiz seminerler ile referanslarımızı ifade etmektedir. Verdiğimiz seminerlerde seminerin hemen sonrasında ve seminerden 15 gün sonra yapılan iki anket değişimin sayısal olarak ortaya çıkarılabilmesini de sağlamaktadır.Bu anket sonuçlarını tarafımızdan  isteyebilirsiniz.

 

Aynı şekilde verdiğimiz çok sayıda kişisel seminerler ile çok sayıda kişinin fırsat ve seçeneklerinin artmasını ve kendi kaynaklarını kullanarak kendi yaşadığı dünyayı yönetmesini sağlayabilmesini sonucu ortaya çıkarılmıştır. Sitede kişisel seminer sonuçlarına ait örnekler yer almamaktadır. Zira bu sonuçların yazılması bir seviyede örnek teşkil ederken, başka bir seviyede engel yaratabileceği düşüncesinden kaynaklanmaktadır.

 

NLP konusunda istenen her içerikte "Kuruma Özel" seminerler düzenlenebilmesi mümkündür. Değişim, İletişim, Satış, İkna, Stratejiler, Karar Vermek, Kriz Yönetimi, Öğrenen Organizasyonlar, Yaratıcılık, Geleceğin Planlanması içerikleri kurumsal eğitimlerde bir bütün veya tek tek kullanılabilir. 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ALAKALI YAZILAR
Cengiz Eren ile NLP Sohbetleri

Kadıköy Belediyesi Fenerbahçe Gönüllüleri Gönüllü evinde yapılan NLP sohbetleri ile ilgili video Kaydı. Seyretmeniz...

NLP Sohbetleri 2 Video

Kadıköy Belediyesi Fenerbahçe Gönüllüevinde, her ayın son çarşambası yapılan Cengiz Eren'in bilgi aktardığı NLP...

NLP Sohbetleri video kaydı

Uzun yıllardır Fenerbahçe Gönüllülerinde sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde NLP Sohbetleri adı ile seminerler...

La La Land Aşıklar Şehri

Aşıklar Şehri  Los Angeles şehrinde geçen ve yarım kalan aşk hikayesi. Müzikli bir başlangıç, farklı insanların farklı...

Silence Martin Scorsese's film

Astım hastası olmasından dolayı oyun oynamayan bu yüzden daha çok sinemeya götürülen Martin Scorsese, Amerikan sinema...

Hacksaw Ridge

Mel Gibson'un yönetmenliğinde hazırlanan film yine belgesel niteliğinde olan savaş filmlerinden. Kendisinin başarısız olarak...

Manchester By Sea

Küçükşehir insanının hayatını çok güzel şekilde aktarıyor, Machester by the Sea. Konuşması az, duygusu fazla olarak...

TOP