Milliyet Gazetesinde 17 Kasım 2002 tarihinde çikan haber Abdullah Gül

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Abdullah Gül Cumhurbaşkanı

http://www.milliyet.com.tr/2002/11/17/guncel/agun.html
İlk defa ayağa kalkan çocuğun güveni var’
     PINAR AKTAŞ İstanbul

     İmaj ve kişisel gelişim uzmanları Abdullah Gül’ün karakterini değerlendirdi. Gülün "uzlaşmacı ve güçlü" olduğunu belirten uzmanlar, Köşk çıkışı yaptığı basın açıklamasında özellikle "enerji, başarı ve olgunluk" kelimelerine vurgu yaptığına dikkat çektiler. NLP Uzmanı Cengiz Eren, "Duruşunda ilk defa ayağa kalkan çocuğun güveni vardı" dedi. Uzmanların Gül konusundaki analizleri şöyle:
  Dr. Nuran Yıldız (Siyasal imaj uzmanı): Gül’ün taşıdığı çok iyi nitelikler var. İyi bir konuşmacı, siyasi nezakete sahip, birikimli, hırsları olmayan ve rasyonel bir kişilik. Bu özellikleri onu "her zaman kazanan" bir siyasi karakter yapıyor. Gül, başbakanlığı süresince emanetçi bir tutum izlemez. Ancak zamanı geldiğinde herhangi bir gerilime yer vermeden başbakanlığı devreder. Başbakanlık yaptığı dönem boyunca da kendi görüşlerini hayata geçiren ve bunu aynı zamanda partisinin yönetimiyle fikir alışverişinde bulunarak yapan ama asla teslimiyetçi ve emanetçi olarak tanımlanamayacak bir kişilik. Gül’ün uzlaşmacı olması onun güçsüz olduğu anlamına gelmiyor. Güçlü ve uzlaşmacı karakteri, Erdoğanla arasında gerilimin oluşmamasına neden olacak.
 Mümin Sekman (Kişisel gelişim uzmanı): Gül’ün kullandığı üç anahtar kelime vardı. Enerji, başarı ve olgunluk. Beyninin içindeki üç önemli konu bu. Elindeki kaynaklara odaklanmış durumda. Bunu başarılı olmak için kullanacak. Olgun olacak. Tepkisel, kısır çekişmelere giren biri olmayacak. Bütün ilgisini tartışmalardan uzak icraatlara yöneltecek.
Cengiz Eren (NLP uzmanı): Başbakan olmaktan dolayı çok fazla mutlu. Kaplumbağa - tavşan hikâyesinde kaplumbağanın yarışı kazandığını gösteriyor. Sesinde vücudundaki hissettiği duygulardan dolayı hoş bir titreşim vardı. Özellikle sorulara cevap verdiği sırada söyledikleri, henüz daha konuya hâkim olamadığını gösteriyordu. Bir güveni var, ama çok ciddi şüpheler de söz konusu. Duruşuna bakıldığında ilk defa ayağa kalkan bir çocuğun güveni var.
Burada dikkat edilmesi gereken nokta görüş açıklayan diğer iki kişinin Sayın Abdullah Gül'ün gelecekte neler yapmak istediğini Sayın Abdullah Gül'den daha iyi bilmeleridir.

Bu ve benzer yazı ve haberleri bulabilmeniz için  Türkiye'deki ilk NLP portalı:

http://www.erenlp.com

 

TOP