Tarihe Geçecek 3 A Savaşı Aziz, Aykut, Alex

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Fenerbagce Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman, Alex De SouzaA'ların Savaşı

Türkiye iki gündür Alex olayı ile çalkalanıyor. AKP gündemini ve Cumhurbaşkanının konuşması bile geride kaldı. 3 A'nın savaşı nasıl ortaya çıktı ve nasıl sonuçlandı.

 

A harfinin özelliği kuvvetli duruşu ve üst tarafta korumalı bır alana sahip. Üçgen bir alan. Buradaki duygular ve düşünceler hiç açıklanmasalar da, biz bunların sonuçlarını görürüz.

Aziz Yıldırım Aykut Kocanan ve Alex De Souza

Aziz Yıldırım: Fenerbahçe'ye başkan seçildikten sonra zorlanan, ancak "ben bu işi öğrendim" diyerek başkanlığını sürdürmüş bir kişi. Sinirli ve gergin. Otorite olan her kişi ve kesime kolaylıkla tepki gösteriyor. Geçmiş dönemlerde medya ve köşe yazarları ile sert tartışmalar yaptığı biliniyor.

Aykut Kocaman : Tutarlı olmaya çalışan, tutarlı görünen ancak duygularını tam olarak ifade edemeyen bir yapıda. Onun için tutarlı olmak herşeyden önemli. Fenerbahçe'de önemli yeri var ve Ali Şen ile yaşadığı olayın etkisini üzerinden atamamış durumda. Bu anlamda içe kapanık denebilir.

Alex : İçe kapanık, futbol oynadığında farklı hale gelen ve duygularını ifade edemeyen bir kişi. Ancak Türkiye'de olduğu dönemde halkla ilişkileri çok iyi yapan bir danışman kadrosu olsa gerek. Sosyal konular ile basın ve medya önünde yer alması ile tanınıyor. Türkiye'te gelen yabancı futbolcular içinde en çok tanınanı ve toplumun kalbini halkla ilişkiler ile kazanmış birisi.

Bu üç kişi şu anda çatışmış ve çatışmanın sonunda 2 A bir A yı takımdan uzaklaştırmış durumda. 1 A ise sezon sonunda alacağı parayı almış, rahatlamış ve 2 A'yı kamuoyu baskısı altında bırakmış durumda.

Aziz Yıldırım'ı şike sürecinde destekleyen taraftarların çoğu, şu anda ona karşı gelir duruma gelmiş. Aslında içeride olduğu süreç onun daha gergin ve sinirli olmasını sağlamış olabilir. Bu anlamda zihinsel olarak kapakları açılmış olabilir.

Aykut Kocaman başarısız olma ihtimalinin verdiği korkuyla verdiği kararları uygulamakta zorlanıyor. Büyük bir ihtimal ile Alex ile olan çatışması, futbolcuların Alex'e yakınlığı dolayısı ile Aykut'u futbolculardan uzaklaştırmış durumda. Futbolcular farkında olmadan başarılı olmaması için çalışıyorlar.

Alex ise son maçta çok kolay atabileceği golü atmadı diyebiliriz, bu farkında olmadan ama bilerek yaptığı birşey olsa bile.

Alex ise şimdilik rahat görünüyor. Aykut ile olan hesabını görmiş durumda. Hem de uzun yıllardır ayrı kaldığı ülkesine dönerek kendisini daha da iyi hissedecek. Bu anlamda hayatındaki en büyük free-kick atışını yapmış, Aziz Yıldırım, Aykut ve Fenerbahçe'e golünü atmıştır.

Kaybedilen Şampiyonluklar

Bu olaydan en çok zarar görecek ise Fenerbahçe olacaktır. Süreç iyi yönetilememiş aslında çok önceden gerçekleşmesi gereken süreç Fenerbahçe'ye zarar verir hale gelmiştir. Aziz Yıldırım başarıya olan ihtiyacından dolayı sürekli olarak Alex'e yakınlık göstermiş, onu başbakan'ın yanına bile çıkarmıştır. Yapılan en önemli hata budur. Bir futbolcuya başarı için olması gerekenden fazla değer vermek.

O yüzden bu olaya 3 A olayı diyebiliriz ve önemli bilgileri almamız da sağlanmış olmaktadır.

Şike sürecinde zarar görmemiş Aziz Yıldırım bu olayla en çok zararı görecek kişidir. Gelecekte taraftar desteği ile politikaya atılma süreci sona ermiş görünmektedir.

Hürriyet Cumhuriyeti diyen Ertuğrul Özkök gibi, Fenerbahçe Cumhuriyeti tanımını yapan ve buna inanan Aziz Yıldırım'da benzer süreci yaşamaktadır.

Bu süreçlerden Sonra Fenerbahçe son dakika  ve son maç depresyonuna girmiş ve  son maçlarda ve  maçın son dakikalarında yenen gollerle maçları ve şampiyonlukları kaybetmiştir.

Cengiz Eren

NLP Uzmanı ve Eğitmeni

http://www.erenlp.com

Lütfen Kampanyası Tribün Terörü Şike Futbolun son durumu Futbol ve Şiddet Futbol ve Barış Posta NLP Yazılarından

Fatih Terim Kendisini Kendisi Değiştirmelidir Başarısız olmamaya çalışan Fatih Terim Fatih Terim Siz Hasta mısınız ya?

 

TOP