Levent Kırca ve Kadınlar

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Levent Kırca Kadınlar Reddediyoruz KüfürNLP Zihinsel Detoks programlarında bahsettiğimiz zihinsel kapakların açılmasına dair bir örnek daha yaşandı.  Sanatçı Levent Kırca  söylediği cümlelerin ardından açıklama yapmış ve bu açıklamada kapakların nasıl açıldığını da anlatmış.

 

Haber şöyle :

 

Sanatçı Girişimi’nin Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlediği ‘Reddediyoruz’ başlıklı toplantıda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşma sırasının “İşi olduğu” gerekçesiyle öne çekilmesine sinirlenen Levent Kırca, “Bu geceye geliyorsan, bekleyeceksin. İşi varmış diye gidiyormuş. Benim de işim var, belki bir karı buldum gidip onu dü........” demişti.

 

Kırca, çok tartışılan sözlerinin ardından şu açıklamayı yaptı: “Çok sinirlendim, heyecanlandım ve bu sözler ağzımdan çıktı. Amacım mecazi anlamda kendimi, rahatsız olduğum hali ifade etmekti. Yanlış anlaşıldım. Bu konuşmada hata yaptım, bunu kabul ediyorum. Bunu fırsat bilen bazı insanlar bunu kullanacaklar tabii. Asıl porno filmleriyle ortada olanlar var, onlara bakıp konuşsunlar. Onlar hem de ekrandalar. Ağzımdan kaçtı biraz kaba cümleler oldu bunu kabul ediyorum. Benim tavrım kızgınlığım Kılıçdaroğlu’naydı. Bizim de işimiz var. Sırayı neden bozuyorsun da parti propagandası yapıyorsun demek istedim. Bugün seçim olsa benim partim (İşçi Partisi) CHP’ye oy vereceğiz dese CHP’ye oy veririm. Benim CHP’ye tavrım yok. Kadınlar tepki gösteriyormuş bana, benim kadar kadınlara saygılı kim olabilir? Onlar başımızın tacıdır."

 

Bu  açıklamadaki önemli cümle "Çok sinirlendim, heyecanlandım ve bu sözler ağzımdan çıktı".  Zihinsel kapaklar tam da bu durumlarda açılır ve sonuçlar ortaya çıkar.  Bir parti başkanının destek için geldiği toplantıda önce sıra almayı istemesine bu kadar sinirlenmesinin altında neler yatmaktadır acaba.? Geçmişte gösteremediği tepkiler olsa gerektir.

 

Bir parti başkanına kızıp kadına bağlanan bir cümle ile devam ettirilmesinin altında belki de başka bir şey yatmaktadır.  O da Deniz Baykal'ın bir gizli çekimle kaybettiği parti başkanlığı olsa gerektir.  Levent Kırca CHP parti başkanı olarak Kılıçdaroğlu'nu değil, Deniz Baykal'ı zihninde daha üstte tutmakta ve bu söylemi gerçekleştirmektedir.

 

Türkiye'de küfürler ilginç. Birine kızıldığında  o kişiye değil, onun annesine küfür ederek, olayla hiç ilgisi olmayan kişiler olaya karıştırılmakta ve  kızılan kişiye acı vermeye çalışılmaktadır.  Bu başka dillerde olmayan küfürleri de yaratmıştır.

 

O yüzden sevdiğiniz beya sevdiğinizi düşündüğünüz insanların sinirlendiği anlardaki tepkileri sizin için önemli veriler olarak ortaya çıkmaktadır.

 

Bir insanı sinirlendiğinde, uzun yolda, içki masasında, tuttuğu takımın maçını seyrederken, tenis oynarken, sıkışık trafikte araba kullanırken daha iyi tanıyabilirsiniz. Gerçek aslında o anlarda görünecektir. Böyle anlarda tepkiler aşırı ise Zihinsel Detoks'a ve değişime ihtiyaç var demektir.

 

 

TOP