Lady Di arafta kalan küçük kız

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

princess-diana-çocukluk-erenlp.comLady Dİ

Seyrettiğim film beni Diana'nın hayatını bir kez daha incelemeye yönlendirdi.

Film bir aşk hikayesini anlatıyor. Kraliyet ailesine dokunmuyor, Charles'a dokunmuyor ve sanki Lady Di'yi sevildiği biçimi ile sevilmesini sağlamaya devam etmek istiyor.

Yatılı Okul ve Ayrılan Anne

Hayat herzaman ilginç sonuçları hayatımıza getiriyor. Bu anlamda analiz gerekli. Lady Di bir seçkin olarak doğmuş. Anne baba 6 yaşlarında iken ayrılmış ve güçlü olan baba Diana Spencer'in velayetini almış. Bu ise sınırlarla dolu bir yaşamın başlangıcı. Güçlü babanın onu alması farkında olmadan onun güce karşı gelecekte göstereceği tepkilerin kilit noktası. Annesinden zorunlu olarak ayrı bırakılmış çocuk hayatı boyunca sevgiyi arayacaktır.

 Daha sonra İsviçre'de Institut Alpin Videmanette okuluna gönderildiğinde yatılı olmanın getireceği sorunları da yaşamaya başlayacaktır, ilerideki yaşlarında. Annesi tarafından yalnız bırakılan çocuk babası tarafından da yatılı okula gönderilerek yalnız bırakıldığında hayatında eşiğe geçiş dönemi de başlamış olacaktır.

Eşikte Kalmak

Di bunu filmde şu cümlelerle ifade etmektedir. "İyi ve kötü arasında bir bahçede takılıp kalmak".

Buralarda farkında olmadan kurgulanan hayatı daha sonra etkisini gösterecek ve kendisini hep yalnız bırakacak insanlarla birlikte olacaktır. Ana okulu öğretmenliği yapması kendi çocukluğunda gördüğü hasarların tamir edilmesine yöneliktir.

 Aslında anne baba ayrılığında ve İsviçre'deki yatılı okulda kaybolmuş çocuk, görünür olma fırsatını elde ettiğinde bunu kullanacak ve kendisini daha sonra hem yalnız bırakabilecek ve hem de aldatacak Prens Charles'la rüya gibi bir düğünle evlenecektir.

Çocukları olduktan sonra onlara sevgi verecek ama annesinin yaşadığı kaderi kendisi de yaşayacak ve çocuklarının velayeti Kraliyet ailesine kaptıracaktır. İşte bu noktade herşey değişecek, geçmişte kurgulanan model işlemeye başlayacaktır. Annesine benzememek ve kaybolmuş bir çocuk olduğu için görünmeye çalışacak ve medya önündeyer alacak, çok da faydalı olan işlerde öncü olacaktır.

İngiliz halkı tarafından benimsenen Lady Di, aidsli çocuğun elinı sıkarak, mayınlı arazilerde yürüyerek mayınların temizlenmesi ile ilgili çalışmalara katılacak ve dünyada birçok yeri ziyaret edecektir.

princess-diana-minefield-sized

 

Filmde bu dönemi ile anlatılan aşk hikayesi de onu yalnız bırakacak, pakistanlı bir doktorla yaşadığı aşk onun yine aile yüzünden yalnız kalmasını sağlayacaktır. Doktorun ailesi onu istememektedir.

Yaratılan hayal kırıklığı onun yeniden güçlü bir insanla birlikte görünmesini sağlar. Medyanın en çok takip ettiği kişi haline dönüşmüştür ve görünür olma en üst düzeye çıkmıştır. Harrod's mağazalarının sahibinin oğlu ile yaşadığı jet-set hayat gazetelerin en ön sayfasında yer almaya devam eder. Paparazziler ise, çektikleri her fotoğraftan binlerce dolar kazanabilmek için takip etmeye devam etmektedirler.

princess-diana-Ritz-Hotel-sized

Kalp cerrahı olan doktor ise, Lady Di'nin kalbini kırmış ve onu yalnız bırakmıştır. Di gelecek telefonu bekler, bekler, bekler ama telefon gelmez ve sonra da dünyayı şoke eden o kaza olur ve Lady Di ve Dodi hayatını kaybeder. Gecenin karanlığında evlerde yanan ışıklar bu haberin şoku ile sarsılan binlerce insanın olduğunu gösterecektir.

 Annesinden, babasından, kocasından, sevgilisinden alamadığı sevgiyi aldığını ve halkın kendisini çok sevdiğini de böylece dünyaya gösterir. Aids'e karşı farkındalık yaratmış, mayınlı sahaların temizlenmesi için önemli adımlar atmış ve birleşmiş milletlerde bu konuda bir tasarının oluşmasına katkıda bulunmuş Lady Di artık yoktur. Sevmek isteyen, eşikte kalmış, içeri girmek isteyen ama giremeyen, dışarı çıkmak isteyen ama çıkamayan, kaybolmamak için görünür olmaya çalışan bir çocuğun hüzünlü hikayesidir.

Diana Filmi

Diana filmi bu anlamda onun duygularını ve yalnızlığını anlatan güzel bir film. Lady Di anısına seyredilebilir. Sevmekten çok sevilmeye çalışmanın ve çocuklukta yaşananların hayatı nasıl etkilediğini de bu yazıyı okuduktan sonra seyrederseniz daha anlaşılır olacaktır.

Kalp ameliyatı yaparak hayat kurtaran ama Lady Di'nin kalbini kıran doktor, Camille Parker ile evlenen Charles hayatına devam etmektedir. Lady Di yoktur ve zengin bir babanın oğlu olan Dodi ise hayatta yoktur.

princess-diana-memorial-sized

 

Söyledikleri ise yukarıda yazılanları doğrular gibi. Yorum sizin.

 "They say it is better to be poor and happy than rich and miserable, but how about a compromise like moderately rich and just moody?"

Hugs can do great amounts of good - especially for children.

The biggest disease this day and age is that of people feeling unloved.

I think the biggest disease the world suffers from in this day and age is the disease of people feeling unloved. I know that I can give love for a minute, for half an hour, for a day, for a month, but I can give. I am very happy to do that, I want to do that.

Life is just a journey.

I wear my heart on my sleeve.

When you are happy you can forgive a great deal.

If you find someone you love in your life, then hang on to that love.

Family is the most important thing in the world.

Sevgi ve Saygı ile anıyoruz. Cengiz Eren

NLP Uzmanı ve Eğitmeni

http://www.erenlp.com

 

TOP