KURUMSAL NLP

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

nlpnedirKurumsal NLP ve Kurumsal Detoks

NLP tekniklerini çalışanlarınızın öğrenmesini sağlayabilir, hem işletmenizin performasını ve hem de çalışanlarınızın kendilerini iyi hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

İşletmelerde değişim hangi seviyeden başlamalı?

Değişime en fazla direnç gösterenler hangi seviyedeki yöneticilerdir?

Koçluk neden yeterli olmayacaktır?

Değişim nasıl kolaylıkla, işletmedeki kişilere nasıl yayılabilir?

Kişisel tecrübelerin öneminin farkedilmesi değişimi kolaylaştırır mı?

İşletme içinde yaşanan tecrübelerin etkileri "Kurumsal detoks ©" ile ortadan kalkabilir mi?

Değişimin gerekli olduğunu herkes ifade etmektedir. Değişimle ilgili vizyon ve misyon yeniden yapılanması çok zor olmadığı halde, değişimle ilgili operasyon planları ve uygulamalarında sorunlar artabilmektedir. Bu sebepten değişimin kurumsal yapıda olduğu kadar zihinsel düzeyde de gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Değişim süreçleri kurumsal olarak gerçekleştirilmeye çalışırken hiyerarşik yapılanmayı da doğal olarak etkileyecektir. Hiyerarşik yapı içinde değişime uyum sağlayanlar ve değişimi engelleyenler olarak iki net davranış modeli görülebilmektedir. Burada farkedilmesi gereken önemli noktalardan biri her seviyede davranış ve tavır değişikliği istenmeli ve gözlemlenebilmelidir.  Biraz daha dikkatli bakıldığında Eren Altıgeni içindeki Davranış, Kapasite, İnançlar, Kişilik ve Kimlik yapılanmasının kurumlarda da oluştuğu görülebilir. Yönetim Kurulu ve CEO, Kimlik seviyesini, Genel Müdürlük, Kişilik seviyesini, İnançlar Operasyon Yöneticilerini, Kapasite kurumsal olarak kapasiteyi, Davranış seviyesi ise Üretim yapan ve Müşteri ile yüz yüze olan kişilerle kolaylıkla örtüştürülebilir.  Bu şekilde değişimin nasıl gerçekleştirilebileceği biraz daha net olarak açıklanabilir.

Değişim herhangi seviyeden başlatılabilir ama süreç yapılan seçime göre farklılık kazanacaktır. Güne ve geleceğe uyum davranış seviyesinden, geleceğin şekillendirilebilmesi ise Kimlik seviyesinde başlamalıdır. Ancak ideal durum değişimin karar süreçleri sonucunda verilen karar doğrultusunda her seviyede eş zamanlı olarak başlayabilmesidir. Yönetim Kurulu ve CEO kurumsal geleceği planlamalı, Genel Müdür bu plana bağlı tavrın ortaya konulduğu operasyon planına ait çerçeve kararları almalı, Operasyon yöneticileri uygulama planları yaparak süreci başlatmalı ve kaynaklara uygun hedef planlar ve modeller doğrultusunda planın pazardaki uygulayıcılarında davranış değişimi de gerçekleştirilmelidir.

NLP for Top Managers

SeminerNo: RNLP-05-1
 Seminer Adı: NLP For Top Managers
 Seminerin Amacı: Stratejik Karan veren yönetricilere karar, iletişim, motivasyon stratejileri ile prezentasyon teknikleri ile ilgili bilgilerin aktarılması
Semineri Veren: Cengiz Eren, NLP Uzmanı ve eğitmeni
Seminer Süresi: 2 Gün (10-18 saatleri arasında)

Seminer Konuları:
NLP Nedir,
Duyular, algılar, duygular,
Yaşanan tecrübelerin etkileri
Beynimizin çalışması
İçeriksiz Düşünmek Modeli
Su Modeli
İletişim Teknikleri,
İkna teknikleri
Davranışlar, benzeşim, yöneltim,
Temsil sistemleri ve mimlemek
Prezantasyon teknikleri

Seminerin İçeriği: Stratejik karar veren üst kademe yöneticilere, topluluk  ve görüntülü medya önünde konuşma yapan kişilere yönelik olarak verilecek bu seminerde NLP bilgileri NLP Teknikleri ile aktarılacaktır. Farkında olmadığımız kaynakların kullanımı, karar, motivasyon, yaratıcılık ve yönetim stratejilerinin temsil sistemlerine bağlı olarak nasıl oluşturulabileceği teknik olarak gösterilecektir. Medya da ve topluluk önünde yapılacak konularda ses kullanımı ile birlikte mesaj zincirlerinin Türkçe’nin esnekliği de kullanılarak hazırlanması ve aktarılması da uygulamalı olarak gösterilecektir. Sunumdan önce yapılacak hazırlıklar ve mimlemek tekniğinin sözel ve görsel olarak nasıl kullanılabileceği de gösterilmektedir. Seminerde içeriğe bağlı olarak ve bağlı kalmadan uygulamalar yapılacaktır.
Seminer sonunda ve seminerde 15 gün sonra yapılacak iki anketle aktarılan bilginlerin davranışlara aktarılması sayısal olarak gözlemlenebilecektir.

NLP ile Satış ve İkna Teknikleri

NLP Değişim ve İletişim Semineri

NLP Kurumsal Detoks Semineri

Cengiz Eren

NLP Uzmanı ve Eğitmeni

05322363656

http://www.erenlp.com

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

TOP