Kitap Fuarından İzlenimler

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Cahide Yormaz Öz Kitap FuarıYazar Cahide Yormaz Öz kitap Fuarına katıldı. Masalmış Yaşam, Kimsesiz Hayaller ve Şiirselim Öylesine kitaplarını okuyucularına ulaştırmaya çalıştı. İzlenimlerini okuyabilirsiniz.


 

Haydarpaşa Garı/ Kadıköy 8 nci kitap fuarı hakkında izlenimler. İkinci kez kitap fuarına katılıyorum ilki CKM de idi. Bu boyutta ilk kez. Nostalji, Tarihi doku, anılar, çevre, kitap en önemli başlıklar.

Biz bireysel yazarları peronun en sonunda konumlamışlar. Yayın evlerine öncelik tanınmış. Doğrudur ancak biz bireysel yazarlara ulaşıncaya kadar okurlar, hem enerjilerini hem de kendi söylemlerine göre bütçelerini tüketmiş olarak bize vasıl oldular.

Tren rötarı gibi :)

Tuvalete gitmek gidiş dönüş bir km. yemek kuruda veya atlamalı bu önemli değil.

Yazar ve satıcı olmak bence zor bir ikili.

Hafiften kişilikte bir dalgalanma, ufaktan bir rekabet yandakine müşteri daha çok sorgulama başlıyor. içeriğini bilmedilerine göre çekim ne ola kapak, şans, pazarlamacılık yeteneği reklam çevre gibi faktörler sonra aman canım herkesin kısmeti neyse deme sonra aa birileri sana da geliyor hoşluk, laf atma.Yazrların raconu kitaplara dokunma ee dokunalım herkese bereket gelsin değil mi?

Sonra gelip geçenler, niye oradalar, kendilerinin de sanırım bilmedikleri insanlar ilgisiz, sanki yürüme alanı, mazot kokusu var. Üstelik.İlgilenecek adamı gözünden bakışından anlama sonra onu avlama :) "stand da ki insanları gülme kriizine soktuğum neşeli dakikalar gözüme kestirdiğim okuyucu tipinde bir beyefendiye yaklaştığında" buyrun tanışalım görüşelim" demişim gerçi görüşelim'i hala kabullenmiş değilim.

Yanlış ses duyumu ve uyumu bence neyse. Türbanlı tek bir genç kız bir şiir kitabımı aldı. Onun dışında bizim sokakta, alımda olduklarını izlemedim, ayrıca göz göze gelmiyorlar, bu dikkatimi çekti.

Bazıları açık yüreklilkle okumayı sevmediklerini söylediler. Önem verenlerin ilgisi farklı ve teşekkür edip ayrılmaları. Sarılarak facebookda buluşmak üzere.

İkinci günden sonra kişililkte oldukça bir değişim " batan geminin malları tezgahı kapatıyoruz indirdik" sözleri gülerek söylenince espri seviyor valla milletimiz.

Ve tezgah finito. VEDA vakti, alınıp verilen telefonlar yeni dostluklar seni arayan ziyaretçilerin çok karışık duygular.
Oldukça yorucu bir beş gün tekrarı göze alınırmı sanırım hayır.

Ama güzel bir deneyim oldu. Portföyüm satıldı.

Emeği geçenlere teşekkür ederiz

Gelen bütün arkadaşlarıma tekrar teşekkür ederim. Yeni tanışlara hoş geldiniz derim.

Sevgilerle..
Cahide Yormaz Öz

5.6.2016

 

TOP