Kendimle Sohbet, ya da Söyleyemediklerim

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

zıpciktiEtrafına şöyle bir bak bu koltuğa bu televizyona bu eve bu saate bu insana bu ilişkiye anlamını veren kim ?.

Bunları diğer televizyonlardan,koltuklardan,evlerden,insanlardan ayıran ne?.Ayıran kim?.

 

Biraz daha yardımcı olayım Fabrika da yürüyen bantta binlerce televizyon yan yana yan yana geçiş yapıyor hepsi aynı hepsi ikiz misali yüzüz biniz onbiniz gerekli testlerden kalite kontrollerden geçiyor kutulanıp paketleniyor sonra yer değiştiriyorlar bu sefer bir mağazada görücüye çıkıyorlar bu sefer belki de farklı markalarla beraber yan yanalar BENİ SEÇ BENİ SEÇ diye bağırıyorlar belki de ve sen o sesi farkında olmadan duyduğun anda ona şöyle çok değil bir iki saniye bakıyorsun ve aranızda çaktırmadan bir bağ oluşuyor eğer o anda ALMAK İÇİN şartlar uygunsa alıyorsun uygun değilse gidip gelip bakıyorsun.

 

BİR GÜN BENİM OLACAKSIN. O gün geliyor da ama bugün ama yarın. Şimdi anlayabildin mi?. O eşyaya ANLAMINI VEREN SENSİN!. BU DÜNYAYA ANLAMINI VEREN SENSİN!. BU İLİŞKİYE BU AŞKA BU SEVGİYE ANLAMINI VEREN SENSİN. Anlamı veren sensin bunda anlaştık değil mi Peki sen bu anlamı nasıl veriyorsun.

 

Mağaza da görür görmez bir nevi aşk yaşadığın çok beğendiğin bağlandığın o televizyonu bedel ödeyip satın aldıktan sonra alıp rahat rahat evine götürebilirsin gönül rahatlığıyla ve herkese konuya komşuya arkadaşlarına diyebilirsin ki bu benim. Benim televizyonum. Şimdi anladın mı?.

 

BEDEL ÖDEYEREK SAHİP OLDUĞUMUZ HER ŞEYE BU BENİM! DİYEREK SAHİPLENEREK ANLAM YÜKLÜYORUZ. Tamam eşyalarda maddi olan şeylerde sorun yok PARA VER SATIN AL SAHİPLEN.O ÇOK KOLAY. 

 

Bu işin görünen kısmı biraz ipucu vereyim perdeyi biraz aralayayım parayı nasıl kazanıyorsun ?.Çalışarak ,emek harcayarak,zekanı kullanarak..O zaman emeğinle zekanla kazandığın parayla bir başkasının emeğiyle zekayla ürettiği bir ürünü satın almış oluyorsun bir düşün yani neymiş EMEĞİ EMEKLE ALIYORMUŞUZ. 

Şimdi geldik ilişkilere ne diyoruz. BENİM SEVGİLİM BENİM NİŞANLIM KOCAM, EŞİM. SEN ÖYLE SÖYLEYİNCE ONLAR SENİN OLMUŞ OLUYOR MU?. Yukarıda yazdığım televizyon paragrafını şimdide bir kadın için düşün Tanrının Fabrikasından çıkmış dizi dizi kadınlar Açık Pazarda yolda sokakta orada burada karşında bir an göz göze geliyorsun aranızda bir aşk doğuyor hemen satın almalıyım BENİM OLMALI.

 

İşte hatlar burada karışıyor sistem çöküyor çünkü bu kadının fiyatı ne kadar üzerinde etiket yok ki bilesin,hadi aşağı yukarı az buçuk bir tahmin yaptın peki ödemeyi kime yapacaksın hayat kadınları ,başlık parası falan onlar şimdi konumuz dışı.

 

Bravvooo !.Anladın demek ki neymiş.İNSANA EŞYA MUAMELESİ YAPILMAYACAKMIŞ!. Bir insanı bir aşkı bir ilişkiyi sahiplenebilmek için KİMİ KİMDEN SATIN ALACAKSIN ÖDEMEYİ NASIL YAPACAKSIN?.

 

Şimdi bu sohbete başlarken konun buralara kadar geleceğini bende bilmiyordum neyse devam!.

 

O zaman İNSANI İNSANDAN İSTEYECEKSİN.KADINI KADININ KENDİSİNDEN.ADAMI ADAMIN KENDİSİNDEN.Ne harika değil mi?. Eğer o senin olmak seninle olmak isterse EĞER O İSTERSE SENİN HAYATINA DAHİL OLACAK. Peki ödeme nasıl olacak ilk taksit şu:GÖNÜL RIZASI. O İNSAN GÖNÜL RIZASIYLA SENİN HAYATINA DAHİL OLACAK.

 

Duuurr Hemen havalara girme asla ama asla tamamen senin olmayacağını aslında HİÇBİR ŞEYİN ve HİÇ KİMSENİN ASLA SENİN OLMAYACAĞINI BİLMEN GEREKİR!.

 

Bu, benim dediğin ne varsa onların hepsini ama hepsini son kuruşuna son çöpüne kadar hepsini ama hepsini burada Dünya da bırakıp öyle gidiyorsun öbür tarafa ve o an anlıyorsun ki MÜLK ALLAHA AİT.SENDE ALLAHA AİTSİN ve ZAMANI GELİNCE ONUN YANINA GİDECEKSİN.ONA!ASIL SAHİBİNE.

 

Şu an benim dediğin ne varsa aslında demen gereken BENİM yerine MİSAFİRİM!. İşte BENİM dediğin zaman sonsuza kadar seninle kalacağı yanılgısından MİSAFİRİM! dediğin zaman bir gün gidebileceği özgürlüğünde olduğu düşüncesine geçiş yaparsan daha az acı çekersin daha çok mutlu olursun.

 

Dönelim Gönül Rızasına .Gönül Rızasıyla o insanı hayatına dahil ettin sevgine aşkına hayatına sevgiye aşka hayata ortak ettin peki bu ortaklığı nasıl sürdüreceksin. MİSAFİRİ HOŞNUT EDEREK MİSAFİRİ EVİNDE GİBİ HİSSETTİREREK.

 

Hani demiştik ya emeği emekle satın alıyoruz aslında emekle emeği değiş tokuş ediyoruz diye. İşte burada da aynı şey Gerçek,saf,yürekten verilmiş sevgiyi sevgiyle satın alıyoruz.

 

GERÇEK SEVGİYİ GERÇEK SEVGİYLE DEĞİŞ TOKUŞ EDİYORUZ. GERÇEK SEVGİ =GERÇEK SEVGİ.

 

Hani bazen markette alırsın alırsın sepet ağzına kadar dolar hepsini tek tek kasadan geçirir poşetlersin sıra ödeme yapmaya gelir aaa bir bakarsın kart limitin dolmuş İHMAL ETMİŞSİN DİKKAT ETMEMİŞSİN.

 

Ya da Aaaa bir bakmışsın verdiğin para sahte çıkmış.Sahte Paranın Ederi ne olursa olsun değeri sıfırdır,işe yaramaz.Aldığın herşeyi hazır paketlenmiş halde orada öylece bırakırsın onca zaman emek çaba boşa gitmiştir ihmalden ya da dikkatsizlikten genelde de böyle olur. İşte SENİN EDERİN, KARİYERİN, KARİZMAN, GELİRİN, KAZANCIN, MAL VARLIĞIN NE OLURSA OLSUN VERDİĞİN SEVGİ SAHTEYSE DEĞERİN SIFIRDIR.

 

SEVGİN SAHTEYSE DEĞERİN SIFIRDIR. SAHTE SEVGİYLE GERÇEK AŞKI ALAMAZSIN!!!

 

Hani geçenlerde sormuştuk ya İLİŞKİLER NEDEN BİTER DİYE?. EN BAŞTA SENİN AHMAKLIĞINDAN!. İHMALDEN DİKKATSİZLİKTEN ÖZEN GÖSTERMEMEKTEN İNSANA EŞYA MUAMELESİ YAPMAKTAN HEPSİNDEN ÖNEMLİSİ İSE SAHTE SEVGİDEN! SAHTE SEVGİDEN!

 

O GÜN BU GÜN MÜ?.

Yazan ayça ulus 12.55 4.07.2014 cuma

 

 

TOP