Hayır Diyememek

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Kişisel NLP semineri

 
Kişi hayatını yaşarken  bir çok tecrübeler yaşamakta ve farkında olduğu ve farkında olmadığısonuçları oluşturmaktadır.

NLP İçerik Sizi Düşünmek kitabının başında yazdığı gibi " Hepimizin Farketmeye, itiraz etmek için bilmeye, hayır demek için kendimize güvenmeye ihtiyacı var"

Bu anlamda hayır diyebilmek aslında bir takım süreçlerin sonuçları olarak ortaya çıkmakta.  Hayır diyemeyen kişilerin neden hayır diyemediklerini bulmak çok önemli hale geliyor. Zira geçmişte yaşanan tecrübelerin sonuçları farkında olunan veya olunmayan bir sinidirlmeyi ortaya çıkarmış olabilir.

Kişi hayır diyemiyorsa, kendisi karar veremiyor veya kararlarını başkalarına onaylatıyor olabilir. Hayatımızdaki en önemli şey ne diye sorulsa "Karar" vermek ve karar verdikten sonra harekete geçmek denebilir. Hayır diyemiyen insanlar bir çok nedenden bunu söyleyemiyor olabililirler. Başkalarını üzmek, yanlız kalmak, karar verememek, sorumluluk almamak gibi binlerce sebep bulabilirlerse de, nir değişimi yaşamaları pek kolay olmamaktadır.

Değişim için kendisinin karar vermesi gerekmektedir.  Önerilen okullara gitmek, tanıştırıldıkları kişilerle evlenmek, seçimleri başkasının yapması kendi hayatlarını yönetemediklerine dair göstergelerdir.

Bu kişiler iş hayatlarında evet demeseler de hayır da diyemedikleri için kaynaklarını kullanamamakta ve kariyerleri bulundukları konumda başldadığı gibi bitmekte, yükselme görülmemektedir. Zira organizasyonda yükselmenin en önemli noktalarından biri karar verebilir olmak ve  verilen kararları uygulayabilmek ve uygulatabilmektir.

Kişisel NLP seminerinde bu yapılanmanın neden kaynaklandığı bulunarak kaynakların kullanılabilmesi ve kaynakların zenginleştirme yolları gösterilmektedir. Hangi içeriklerde ve neden hayır denemediği ve bunların hangi tecrübelerden kaynakladığı kolaylıkla çözülmekte ve sistematik ve mekanik yapı seminer katılımcısına gösterilmektedir. Süreçler ve sonuçlar arasındaki bağlantılar net olarak gösterildikten sonra, değişimin oluşabilmesi için verilmesi gereken kararlar, geçmişte yaşanan tecrübelerin etkilerinin ortadan kaldırılması ilegelecek planlanabilmekte ve kişi yeniden hareket eder hale gelebilmektedir.

Hayır diyememek ile ilgili olarak yapılan bilgi aktarımlarında  alınacak ücret ilk görüşme için 400 YTL+KDV'dir. Sonraki görüşmeler için ise 200 YTL+ KDV  ücret alınmaktadır. İlk görüşmelerden sonraki görüşmeler değişim süreçlerinin takip edilmesi ve geleceğin planlanması üzerinde yoğunlaşmaktadır. Görüşmeler Cengiz Eren ile birebir olarak yapılmaktadır.

Randevu ve Rezervasyon için 0216 464 17 27'i hemen arayabilirsiniz.

Seminer Katılım Formu

16 Haziran 2008  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   http://www.erenlp.com  http://ww.cengizeren.info

 

TOP