Neden NLP

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Cengiz Eren Neden NLP Neuro Linguistic programming

NLP Teknikleri ve NLP Bilgileri

İnsanın olduğu  her alanda NLP Teknikleri ve NLP Bilgileri kullanılabilir.NLP Neuro Linguistic Programming'e hangi içeriklerde ihtiyaç duyabilirsiniz?

NLP Nedir?

NLP duyular, duygular, dil ve davranışlar arasındaki bağlantıların ne olduğunu farketmemizi sağlayan ve varolan davranışların kişinin kendi kararı ile değişmesini sağlayan teknikler bütünü. Bu tekniklerin davranışlara aktarılması ile kişinin kendi kaynaklarını, dilini daha zengin olarak kullanması ve yaratıcılığı ile değişim süreçlerini kendi kararı ile organize etmesi sağlanabilmektedir.

 Duyular, Duygular ve NLP

NLP ile duyu organlarımız ve hissettiklerimizle ilgilidir. NLP kullandığımız dil ile ilgilidir. NLP  farkında olduğumuz ve olmadığımız stratejilerimizle ilgilidir. Bu bağlantıların doğru modelde kullanılması, “hepimiz ihtiyacımız olan kaynaklara sahibiz” önermesine uygun olarak “istenen sonucun” ne olduğunu organize etmemizi ve bu sonuçlara düşündüğümüz zamanda ulaşmamızı sağlayabilmektedir.

NLP insanın olduğu her içerikte kullanılabilir. Geçmişte yaşanan tecrübelerin ortaya çıkardığı stratejilerin değişimi  ve kişiyi sınırlayan ve engelleyen tecrübelerin etkisinin ortadan kaldırılması sağlanabilmektedir. “İçeriksiz” Modelde aktarılan NLP bilgileri ve NLP teknikleri, istenen sonuçlara ulaşmayı kolaylıkla sağlayabilmektedir.

NLP Kullanım Alanları

İş hayatında iletişimin zenginleşmesi,  satışların arttırılması, doğru karar verebilmek, geleceği planlamak, medya önünde doğru mesaj aktarabilmek, reklam ve aktarılan yazılı ve sözlü mesajların dil açısından irdelenmesi için önemli bilgiler sağlayan NLP,  kişisel olarak da kaynakların kullanılabilmesi ve varsa (panik atak, uçak korkusu, deprem korkusu, sınav stresi, depresyon benzeri durumlar) sorunların ortadan kaldırılması da çok kısa zamanda  ve doğru bilgi aktarımları ile gerçekleşebilmektedir.

İçinde insan olan her alanda kullanılabilen NLP , çocuklar, gençler ve yetişkinlerin kendilerini geliştirmelerinde, kaynaklarının nasıl zenginleştirilebileceğini zihinsel  süreçler açısından öğrenmede önemli teknik bilgi aktarımları ile göstermektedir.

Masallar ve NLP

Bir varmış, bir yokmuş, evvel zaman içinde, kalbur zaman içinde, develer tellal iken, pireler berber iken, ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken ile başlayan masalların bu başlangıç cümlelerinin ve masalların nasıl zihinsel süreçler yarattığını da NLP kolaylıkla sağlayabilmektedir.

Linguistik ve NLP

Dil kullanımımızın hayatımızı nasıl etkilediğini anlamamızı sağlayan NLP, kullandığımız kelime cümleleri hem kavramamızı, ve hem de iletişimde bulunduğumuz insanların aslında ne söyledikleriniz ve zihinsel yapılarını da kolaylıkla kavrayabilmemizi sağlayabilmektedir.

NLP Eğitim Merkezi: NLP Braingineering

Detaylı bilgi için 0216 4646 1727 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Cengiz Eren

NLP Uzmanı ve Eğitmeni

http://www.erenlp.com

İlgili Linkler:

 

Yorumlar   

-1 #1 fatih öztürk 08-04-2012 19:58
insana insan olarak yaklaşmak beynine hükmetmesini sağlatmak öfke kontrolünün mümkün olduğunu göstermek kişiye kişi olarak davranış uyguluyabilmek .Bence sorun insanların kendine saygısı olmamasından kaynaklanıyor gerçekten eylem yapmadan düşünebilinirli ği alışkanlığa dönüştürebilirs ek güzel ,uyumlu insan, akılcı yaklaşım faydalı üretime ulaşabiliriz... ....

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

TOP