Değişim Mesajları: Kilo Almak

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Kilo Almak ve Obezlikobezite

Kişiler hayatı yaşarken çocukluktan itibaren çok sayıda iyi ve kötü tecrübe yaşıyorlar diye başlamıştık Değişim mesajları yazı serisine. Kilo almanın altında yatan zihinsel süreçler çözülmediği müddetçe kilo alınıp  verilmeye devam edecektir.

Darbeler

Herşey yolunda giderken organizma ve sistem gayet güzel çalışacaktır.  Ancak sisteme darbeler gelmeye başladığında geçmişte yaşanan olaylara ait kapaklar açılmaya başlar.  Bu darbelerden sonra ise bazı kişilerde aşırı kilo alma görülmeye başlar.

Kilolu kişiler baktığımızda iki önemli nokta görüyoruz. Birincisi çok yemek yemeleri ve tatlı ve çukulataya düşkünlük. Bir de metabolizmanın yavaşlaması.

 Ayrıca kişi çok hızlı hareket ediyor ve bundan zararlar görüyorsa da, kilo almak görülebilir.  Böylece alınan kilolar kişinin daha yavaş hareket etmesini sağlayacaktır.

Boşlukları Doldurmak

Aşırı yemek yeme kişinin zihninde bir takım boşluklarını olduğunu ve kendisi için karar veremediğini gösteren bir veri sayılabilir.  Böylece hayatında veremediği kararları yemek yemek konusunda vererek doldurmaya çalışır. Böyle doldurdukça kilo almaya devam eder.

Metabolizmanın yavaşlaması ise kişinin duygularını açıkça ifade edemediğini gösterebilir. Kişi hissettiklerini tam ifade edemiyorsa, ağzından çıkamayan duygular metabolizmayı da yavaşlatacaktır.  Tuvalet alışkanlığında zorlanmalar görülecektir doğal olarak.

Bir de  yaşanan cinsel taciz olayları da, kilo almayı destekleyebilir. Özellikle kadınlarda kilo, farkında olunmasa da bu içeriklerde cinsel çekiciliği azaltmak için kullanılıyor olabilir.

Çukulata ve Nutella

Burada çukulata ve nutella'nın da öneminden bahsetmek gerek. Yine kadınlar eğer düzenli ve doyumlu bir cinsel hayata sahip değilse, üretemedikleri seretonini çukulata yiyerek üretmeye başladıklarında, çukulata bağımlılığı da ortaya çıkacaktır. Bu da çok yendiği için kilo almayı ve karaciğeri yoran bir sonucu ortaya çıkaracaktır.

 Böylece alınan kilolar, diyetlerle verilmeye çalışılacak ancak sistemdeki stratejiler ve kötü tecrübelere ait duyguların etkisi ortadan kaldırılmadığı için, kilo verip almalar şeklinde bir sürece girilecektir.  Sonra ise diyetler değiştirilecek, adını bildiğimiz ve bilmediğimiz diyet reçeteleri uygulanmaya çalışılacaktır.

Değişim Mesajı

Kilo almaya başladığınızda farkına varmanız gereken ilk şey bunun bir değişim mesajı olduğu, geçmişteki stratejilerinizin hayatı yönetme biçiminizin tümden değişme gereği olmalıdır.  Bu değişim mesajı olarak alınmazsa, ne yaparsanız yapın, artan kilolara sahip olabilirsiniz. Zihinsel Detoks programı ile bu süreçlerin neler olduğu, etkilerinin hangi tecrübelerden kaynaklandığı bulunarak, değişim süreci başlatılabilir.

Böylece kişi, değişim sürecinden sonra orijinal zihin yapısına ve kilosuna kolaylıkla dönebilecektir.  Kendi kararları ile hayatını yönetmeye başlanması en önemli değişim olacaktır.

Cengiz Eren

25 Kasım 2012

http://www.erenlp.com

İlgili Linkler:

 

 

 

.

 

 

 

TOP