Cengiz Eren Kimdir

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Cengiz Eren

Elektrik Mühendisi  (Yıldız)

İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü

NLP Uzmanı ve Eğitmeni

Uzun yıllardır NLP Konusunda bilgi aktarımlarında bulunan Cengiz Eren Kişisel ve Kurumsal seminerlerle çalışmalarına devam etmektedir. Hayatı yönetmeni değişimin kolay olduğuna inanmaktadır. Bilinçaltı kavramının yanlış olduğuna insanın yaşadığı her tecrübeyi farkında olmasa da hissettiğine ve bu tecrübelerin oluşturduğu stratejiler bütün hayatı etkilediğini bilmektedir.

Ayrıca bildiği zihin temiz olmadıktan sonra değişimin kolaylıkla gerçekleşmeyeceğini görmüştür.  Bu yüzden çok sayıda kitap okuduğu, seminerlere katıldığı halde aynı stratejileri kullanan çok sayıda insanlar görüşmüştür.  Sevgilisinden ayrıldıktan sonra benzer bir sevgiliyi bulmak, mobbing gördüğü için ayrıldığı işyerinden başka bir yere geçtiğinde mobbing görmeye devam etmek, çok çalıştığı halde istediği notu alamamak, kazandığı paraları sürekli olarak kaybetmeye devam etmek, herşeye sahip olmak isteyip hiçbirşeye sahip olamamak gibi sonuçları görebilmek mümkündür. Bu sebeplerden dolayı zihnin temiz olması çok önemlidir. Zihinsel Detoks Programı değişimin nasıl gerçekleşeceğini kişilere göstermektedir.

Cengiz Eren, NLP konusunda olduğu kadar şu anda kullanılan çok sayıda kavramı da üretmşitir.  Farkındalık Hipnozu, Duygusal Kekemelik, Zihinsel Detoks, NLP Kullanıcı, NLP Uygulayıcı, NLP Aktarıcı, Elektik Modeli, Su Modeli ve benzeri kavramlar da şu anda çok sayıda kişi ve kurum tarafından kullanılmakatadır.

Cengiz Eren, Ereğli Demir ve Çelik fabrikasında Mustafa Kemal'in annesinin adı verilen (Zübeyde) Yüksek Fırın Montajında ve daha sonra aynı kuruluşun Çelikhanesinde 3.ncü konverter tevsiatında 3,5 yıla yakın bir süre çalıştı. Daha sonra İstanbul'da açtığı mühendislik bürosunda Elektrik Mühendisliği ve proje hizmetleri veren Cengiz Eren, yaşadığı Ereğli tecrübesinden sonra farkettiği, yönetim konusunda bilgi sahibi olması gereğini hissederek İşletme İktisadı Enstitüsü akşam bölümüne başladı ve 1981 yılında bitirdi. İşletme İktisadı Enstitüsüne başlarken Business Week dergisinde çıkan bir reklama müracaat ederek bağlantı kurduğu The McGraw-Hill Companies'in Türkiye Temsilciliğini aldı. İşletme İktisadı Enstitüsünü bitirdikten sonra İşletme İktisadı Enstitüsü Mezunlar Derneği İMED yönetim kurulunda da 4 yıl görev yaptı.

1985 yılında tenis oynamaya başladı.Tenis oynamaya başladıktan sonra kendisine hediye edilen’Tennis The Mind Game’ isimli kitaptan Neuro Linguistic Programming NLP’nin varlığını öğrendi. Bu modeli oluşturan iki kişiden biri olan Richard Bandler’den Meta Master Practitioner, Master Practitioner, Design Human Engineering, Persuasion Engineering, ve Trainer of NLP eğitimlerini ve sertifikalarını aldı.

Bu sürede en önemli faaliyeti İngilizce içerikte öğrendiği modeli içeriksiz hale getirip Türkçe olarak modellemeye de başladı. 1998 yılı Ocak ayından itibaren kurduğu Türkiye’deki ilk NLP Enstitüsünde Kozyatağı, Gülbahar Sokak . No 10 Daire 1’de kişisel uygulamalara ve grup eğitimleri ile çalışmalarına devam etmekte. Türkiye’de NLP ve değişim konusunda ilk defa yapılan bu uygulama, Tempo dergisinin 29 numaralı 22 Temmuz 1998 tarihli sayısında '4 Saatte Kendinizi Değiştirin' başlığıyla kapak konusu olarak işlendi. Bu tarihten sonra çeşitli radyo, TV programlarında, basın ve yayın organlarında yer aldı. NLP teknikleri kullanılarak şirket yöneticilerine ve çalışanlarına, karar stratejileri, öğrenme stratejileri, motivasyon stratejileri, iletişim ve ikna teknikleri ve İş Hayatında NLP uygulamaları konusunda seminer ve danışmanlık hizmetlerini de isteyen kişi ve kuruluşlara vermeye başladı.

Tempo dergisi ile birlikte verilen ‘4 Saatte Kendinizi Değiştirin’ ve Beyaz Yayınları tarafından yayınlanan ‘İçerik Sizi Düşünmek’, "Küçük Büyük Yazılar",  kitaplarının da yazarı olan Cengiz Eren, NLP Braingineering’in kurucusu olup kaynaklarımızın kullanılması konusunda uygulama ve seminerlere devam etmektedir. Gelişmenin istek ve merakla olabileceğine ve beynimizin düşündüğümüzden daha hızlı düşündüğüne , zihinsel açıdan engelsiz ve sınırsız yaşamanın bizi bütün isteklerimize kaynaklarımız ölçüsünde kolayca ulaştırabileceğine bütün duyuları ve vücuduyla inanmaktadır.

Bize aktarılan bilgilerin İçeriksiz modelinin algılanması gerektiğini ifade eden Cengiz Eren, bize ulaşan dış önermeleri gücümüz varsa reddetmemiz gerektiği, eğer bu mümkün değilse mutlaka dış önermelere karşı önerme üretmemiz gereğinin düşündüğümüzden daha önemli olduğunu da belirtmektedir.

İDeğişim için istediğiniz yolları deneyip istediğiniz sonuca ulaşamadıysanız, NLP Braingineering Merkezimizi ziyaret etmeniz de yarar var.

0216 464 1727 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

İlgili Linkleri

 

 

Yorumlar   

0 #4 NLPZeynep Sakka 16-03-2017 02:06
İyi geceler,
Size bir şey danışmak istiyorum. ODM (OPTİMUM DENGE MODELİ) hakkında yorumlarınızı merak ediyorum. Sayın Tamer DÖVÜCÜ adında bir bey bu modeli geliştirmiş. Eğitimler veriyor. Görüşlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler. Kolay gelsin.

Cengiz Eren'in Notu: Genellikle kişiler herhangi birşeyi modellerken kendilerinde eksik olanı da ifade ederler farkında olmadan. Mevduatın önemli olduğu bir kişi için optimum ne anlama gelir bilemem.Kararı kendiniz verirseniz çok daha yerinde olur. Geçmiş ve tutarlılık, süreklilik her açıdan önemli sayılabilir.
0 #3 Cengiz Eren Kimdir? - Cengiz Eren NLP Uzmanı ve NLP Teknikleri, eğitim, Kişisel, Kurumsal, Seminer , Zihinsel Detoks ve Değişim WebSitesiStephaine 01-03-2016 21:29
A silver rush followed from the 1880's and by simply 1890, Denver have a population about 100, 000 together with was the
country's 26th major city, 3rd most well known west of Street.

However, the professionals guarantee a temporary new server
within few minutes. Whether you're going to buy or rental a residence, being aspect
of a vivid group is absolutely something that you can look ahead to.
0 #2 NLPzafer usman 11-12-2015 17:12
Merhaba;
sizin ile aynı bir etkinliğin içerisinde buluna bilmeyi isterim sizin çalışmalarınızı yakından takip ediyorum.
0 #1 NLPTarık Kandemir 11-08-2015 19:48
Merhaba Sevgili IMED arkadaşım Cengiz,
Senin gibi çok başarılı insanlığa hizmet veren bir arkadaşım olduğu in çok mutluyum. En kısa zamanda seni ziyaret etmek istiyorum.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ALAKALI YAZILAR
Mindy Alper ve Yaşadıkları

Mindy Alper'in hikayesi Annesi ve basbası tarafından verilmeyen sevgiden etkilenen bir çocuğun bu sorundan kurtulmak...

NLP

NLP ne demek? NLP duyular, duygular, davranışlar ve kullanılan dil arasındaki bağlantıları gösteren ve bu...

Duygusal Kekemelik ve Sonuçları

Duygusal Kekemelik Bilgi kavramlaştırılabilirse daha kolay anlaşılır ve sonra da kullanılır hale gelecektir. İçeriksiz Düşünme...

NLP'de Neden Biz?

NLP Neuro Linguistic Programming NLP konusunda uzun yıllardır çalışan kuruluşumuz, NLP konusunda yeni bilgi ve...

Neden NLP

NLP Teknikleri ve NLP Bilgileri İnsanın olduğu  her alanda NLP Teknikleri ve NLP Bilgileri kullanılabilir.NLP Neuro...

TOP