Annelik Halleri - Nilüfer Kas

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

"Annelik Halleri" Nilüfer Kas'ın İlk Kitabı

Nilüfer KAS  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Nilüfer Kas kızı Nehir ile yaşadıklarından çıkarak yazdığı Annelik Halleri kitabı Setis Yayınlarından yayınlandı. Nilüfer Kas'ın kızı Nehir'le birlikte www.erenlp.com sitesinde yeralmasının nedeni hem kitabının önemindenve hem de Nilüfer Kas'ın Tempo Dergisinde 1999 yılında "NLP Yöntemi Türkiye'de, 4 Saatte Kendinizi Değiştirin" kapak haberini hazırlamış olmasından kaynaklanıyor.  NLP'nin Türkiye'de yaygınlaşmasında çok önemli yer tutan bu haber ve hazırladığı Annelik Halleri kitabından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Daha sonra "Bebeğim Dahi Olacak" haberinde aktarılan bilgileri Nehir'in fırsat ve seçeneklerini arttırmak için kullanan Nilüfer Kas umarız yeni kitapları ile Türk okurlarına yeni bilgiler ve tatlar aktaracağına eminiz. Tempo Dergisinde çıkan Nilüfer Kas'ın haberlerini http://www.erenlp.com/tempohaber.htm sayfasından okuyabilirsiniz.

ANNELİK HALLERİ

… Derken bir gün anne olursun ve olan olur!Her şey değişir. Dünyan değişir, güneşin değişir, bedenin değişir, sevdiğin renkler değişir, yüreğin değişir, rotan değişir...Yapılamayan kaka için gözyaşı döker, tıka basa doymuşken bile ‘örnek olmak’ adına kusmayı göze alarak mama yersin......Derken bir gün ben anne oldum ve olan oldu!

Annelik, bir kadının hayatında en önemli dönüm noktası. Hayatı boyunca 45-48 kiloda kalmış, 36 bedenden daha büyük giysi satın almamış birinin fiziksel değişimine karşı koyduğu tepki, duygusal gelgitleri, çocuğu ilk kucağına verildiğinde yaşadığı hayal kırıklığı, hastaneden eve dönüş kabusu, tekrarlanan hastalıklar, 2 kilo ağırlığında doğan bir çocuğu adam etmek için verilen mücadele…

6 yıl insan hayatı için kısa bir süre. Ama çocuk sahibi olan bir kadın için hayatının en anlamlı yılları. Bir çocuk, bir kadını ne kadar değiştirebilir? İlk kabızlığında kaka yapamadığı için onunla birlikte ağlayan, ilk acil servis deneyiminde anneliğin sorumluluğu omuzlarına çoktan ağır gelen bir anne olarak hikayem hem güldürüyor, hem ağlatıyor.  
Aslında altı yıl içinde kızımla bazen birbirimizi yedik, bazen birbirimizi yemeye doyamadık. Kızımın iyi bir insan olması için elinden geleni yapan bir anne olarak hayatım boyunca sırtımı dayayacağım bir dostu büyütmeme, onunla birlikte benim de büyümeme tanıklık edeceksiniz.”

 

Annelik Halleri Nilüfer Kaş Kitabı

 

Cengiz Eren

8 Şubat 2005

 

TOP